Puslapio versija spausdinimuiSpausdinti

Naujienos

 
2017.05.22

LVK prezidiumo posėdyje pristatyta atnaujinta Lietuvos šimtmečio programa

LR Vyriausybės kanceliarijos Komunikacijos departamento Valstybės atkūrimo šimtmečio programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė ne tik pristatė pagrindinius pakeitimus, bet ir pakvietė verslo atstovus aktyviai prisijungti prie planuojamų veiklų.

Anot jos, atnaujinta programa iš fragmentiško projektų rinkinio, kuris buvo nesubalansuotas ir pernelyg statiškas bei neturintis aiškių finansavimo rėmų, tapo kur kas konkretesnė ir apčiuopiamesnė, taip pat išgryninti ir finansavimo šaltiniai.

„Pagrindiniai atnaujintos programos tikslai – sutelkti žmones švęsti atkurtos Lietuvos gimtadienį, skatinti didžiuotis savo šalimi, būti aktyviais veikėjais bei didinti Lietuvos žinomumą užsienyje. O šių tikslų sieksime remdamiesi trimis pagrindiniais principais – prasmingumu, masiškumu bei ieškodami kuo platesnių galimybių Lietuvą ir jos jubiliejų pristatyti tarptautiniu mastu“, – susitikimo metu sakė N. Vaisbrodė.

Visos planuojamos ir inicijuojamos veiklos susilieja į tris pagrindines veiklos kryptis, atspindinčias esminę šimtmečio istorinio naratyvo nuostatą, kad tai - ne vien konkreti data, o gyvybingi praeities, dabarties ir ateities ryšiai, reikalingi sėkmės istorijai kurti.

„Pagrindines veiklos kryptis įkūnija simbolinis šūkis „Kurk. Švęsk. Pažink“. Inicijuojame ir skatiname veiklas, kurios nukreiptos į Lietuvos pažinimą, jos istorijos atradimą bei aktualizavimą taip skatinant didžiuotis savo valstybe. Taip pat itin daug dėmesio skiriame toms iniciatyvoms, kurios nukreiptos į ateitį, Lietuvos vizijos kūrimą bei diskusijas apie tai. Ir, žinoma, be jokios abejonės, kviečiame švęsti, burtis draugėn ir tinkamai paminėti ne tik vasario 16-ąją, bet ir kitas valstybei svarbias datas“, – pagrindinius principus vardijo LR Vyriausybės kanceliarijos Komunikacijos departamento atstovė.

Susitikime dalyvavusius LVK narius labiausiai domino tie Šimtmečio programos planai, kurie susiję su ateities vizijų kūrimu, plataus masto forumo „Kitas 100“ organizavimu. N. Vaisbrodė savo ruožtu pabrėžė, kad verslo atstovai tikrai neliks nuošalyje ir yra kviečiami prisijungti.

 „Įsiliejimas į Šimtmečio programą gali būti labai įvairus – nuo skatinimo savo įmonės darbuotojus dalyvauti akcijoje „AČIŪ“ ar „Dovana Lietuvai“, iki plataus masto iniciatyvų, forumo „Kitas 100“ organizavimo ar paramos konkrečioms iniciatyvoms skyrimo. Tikimės, kad verslas ne tik ras savo nišą šioje programoje, bet ir aktyviai įsilies su pasiūlymais bei iniciatyvomis. Esame atviri ir norime, kad prisidėtų kuo daugiau ir įvairesnių visuomenės grupių“, – sakė N. Vaisbrodė.


Kviečiame apsilankyti
 
Nacionaliniai partneriai: