Puslapio versija spausdinimuiSpausdinti

Naujienos

 
2018.02.08

Lietuvos verslo konfederacija susitiko su Liberalų Sąjūdžio frakcija

Vasario 7 dieną Lietuvos verslo konfederacija susitiko su liberalų frakcijos atstovais aptarti opiausius Lietuvos ekonomikos ir verslo klausimus. Diskusijoje dalyvavo liberalų partijos atstovai: liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, frakcijos seniūno pavaduotoja Aušrinė Armonaitė, frakcijos narys Arūnas Gelūnas ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Valdas Sutkus, LVK Verslo, valdžios ir visuomenės komisijos pirmininkas Andrius Romanovskis, Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos (LIPFA) prezidentas Šarūnas Ruzgys ir kt.  LVK nariai pabrėžė diskusijų ir bendradarbiavimo svarbą: „visi politiniai procesai turėtų vykti aptarus su socialiniais partneriais, kad visos pusės turėtų pilną informaciją“.

Susitikime daugiausiai dėmesio sulaukė šiuo metu nemažai diskusijų sukeliantis pensinis draudimas. Pasak LVK prezidento Valdo Sutkaus, galima pastebėti, kad realių projektų pensijų sistemos reformai iš Vyriausybės nėra. Susitikime buvo svarstoma galimybė sudaryti žmogui galimybė prisidėti pačiam, iš naujo pasirinkti 2+2+2 modelį. Pasiūlymas pensiniui draudimui – negriauti sistemos iš esmės, tačiau ją evoliucionuoti. Labai svarbu yra tai, kiek valstybė bus linkusi tęsėti savo pažadus. Liberalai, kaip vieni pensinio draudimo fondo iniciatorių, šiai pozicijai pritarė, o patys mato pensinio draudimo stabilizavimo svarbą – kad sistema nekistų su kiekviena nauja valdžia.

Kitas šios sesijos darbotvarkės klausimas – aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimas. LVK prezidentas V. Sutkus pažymėjo, kad šis klausimas LVK ir visai verslo bendruomenei yra ypač aktualus. Jau anksčiau buvo pareikšta pozicija, kad reikalinga radikali aukštojo mokslo reforma, paliekant vieną universitetą Kaune ir vieną Vilniuje su tikslu, kad vienas patektų tarp 300 geriausiųjų pasaulio universitetų, kitas – tarp 500 geriausiųjų. Egzistuotų aukštas priėmimo balas, o finansai turėtų būti skirti gabiausiems studentams.

Tačiau LRS atstovų teigimu, šiame Seime aukštųjų mokyklų reformos planai jau baigti.

Viena iš Verslo konfederacijos nuoseklių iniciatyvų – darbo užmokestis ir viešieji pirkimai, kuri jau šią sesiją iš Vyriausybės turėtų keliauti į Seimą.

„Norint aktualizuoti atlyginimų didinimą, atsakingesnį verslą ir verslų pelno dalinimąsi su darbuotojais reikia, kad pavyzdį rodytų didžiausias ekonomikos žaidėjas, kuris Lietuvoje yra valstybė. Problema yra ta, kad valstybės viešuosiuose pirkimuose vyrauja žemiausios kainos pasiūlymas.  Ir nors šis požiūris atrodo teigiamas dalykas, galiausiai tai gali turėti neigiamų pasekmių pačiam rezultatui - pradedama taupyti kaštus visais legaliais ar nelegaliais būdais. Taip pat ir su darbuotojais – deja vyksta procesai, kai vis dar mokama neskaidriai. Ar mokamas vidutinis šakos atlyginimas. Todėl siūlome dalyvavimą viešuosiuose pirkimuose susieti su vidutinio atlyginimo tvarka. Pasiūlyta viešųjų pirkimų konkursuose vieną iš vertinimo kriterijų laikyti atlyginimą, kuris mokamas darbuotojams. Tai padėtų užtikrinti skaidrumą ir tvarka“, - pažymėjo V. Sutkus.


Kviečiame apsilankyti
 
Nacionaliniai partneriai: