Puslapio versija spausdinimuiSpausdinti

Naujienos

 
2017.11.14

LVK verslo misija JAE: verslininkai džiaugiasi užmezgę naujus kontaktus

Spalio 30 – lapkričio 3 dienomis Lietuvos verslo bei politikos atstovai viešėjo Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kur dalyvavo susitikimuose su šalies Ekonomikos ministerija bei verslininkais. Lietuvą, be kitų svečių, atstovavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Daina Kleponė ir Lietuvos verslo konfederacijos generalinis direktorius Algimantas Akstinas.

„LVK džiaugiasi galėdama prisidėti prie vizito į Dubajų organizavimo bei jo svečių sąrašo sudarymo. Bet kokia ekonominio stabilumo siekianti valstybė privalo rūpintis verslo sektoriui atsiveriančių galimybių gausa, o analogiški susitikimai su kitų šalių atstovais yra vienas svarbiausių prioritetų. Juk gyvename XXI a. pasaulyje – glaudus Lietuvos ir JAE bendradarbiavimas nebėra kažkas neįmanomo, tam tereikia teisingos aplinkos ir dažnesnių kontaktų“, – teigia A. Akstinas.

Vizito metu pasirašyti du Lietuvos ir JAE susitarimai. Ūkininkai bei maisto produkcijos eksportuotojai gali džiaugtis – suderinti sertifikatai lietuviškų maisto produktų eksportui į šią valstybę. Nuo šio lapkričio oficialiai leidžiama į JAE eksportuoti lietuvišką mėsą (jautieną, avieną, ožkieną ir paukštieną), kiaušinius, bei jų gaminius. Artimiausiu metu tikimasi susitarti ir dėl oficialaus pieno produktų įvežimo sertifikato.

Viena iš vizite dalyvavusių įmonių – 1991-aisiais įkurta grūdus perdirbanti ir kruopas bei dribsnius gaminanti „Fasma“. Įmonės marketingo vadybininkė Vitalija Tautkutė pasakoja, jog kelionė ne tik padėjo užmegzti kontaktus su naujais verslo atstovais – ji atvėrė kelius į lig tol neprieinamą rinką.

„Paprastai eksportuojame savo gaminius tik į geografiškai artimas šalis. Visai neseniai išvežėme pirmą krovinį į JAV, tačiau kol kas tai daugiau išimtis iš taisyklės. Azijos šalys mūsų akiratyje atsiduria retai. Vykdami norėjome sužinoti, ar esame šiems kraštams patrauklūs ir išgirdę verslininkų susidomėjimą mūsų produkcijos importo galimybėmis supratome, kad esame. Kol kas tikslių planuojamų eksporto kiekių pasakyti negalėčiau, o ir konkrečių susitarimų dar nėra, tačiau susidomėjimo buvo ir derybos vyksta“, – tikina V. Tautkutė.

Nors grūdinių ir ankštinių kultūrų gaminiai Artimuosiuose Rytuose neturi tokio populiarumo kaip Europos šalyse, „Fasma“ marketingo vadybininkė aiškina, jog sudominti vietinius importo galimybėmis tai tik padėjo.

„Iš pradžių net mums patiems atrodė, kad grūdų gaminiai JAE kontekste neskamba. Tuose kraštuose jie neauga, tad ir tokio maisto suvokimas kitoks. Tačiau iš tiesų grūdas, kad ir importuotas, jiems yra labai svarbi prekė, pastaruoju metu kruopos, avižos, žirniai JAE yra net labai paklausūs. O mūsų siūloma kokybė iškart buvo teigiamai įvertinta“, – aiškina V. Tautkutė.

Tuo tarpu lanksčių pakuočių gamintojai „IOCO Packaging“ Dubajuje lankėsi ne dėl galimo eksporto, bet dėl kokybiškų plėvelių gamintojų paieškos ir savo IT pakuotės sprendimo pristatymo. Įmonės eksporto plėtros grupės vadovė Drąsutė Burbienė teigia, jog pirmuoju klausimu įmonė spėjo susirinkti ne vieną reikiamą kontaktą, o antruoju dabar tęsia bendradarbiavimą su JAE verslininkais.

„Kaip sakoma, „Lietuva – tai aš“. Kuo geriau įmonėms, kuo geriau verslui, tuo geriau abejoms šalims, kurių verslai susitinka. Vienas pagrindinių Lietuvos tikslų yra pritraukti investicijų, o tai įmanoma padaryti būtent tokias susitarimais. Kaip šalis JAE yra gerokai turtingesnė, bet jie turi sričių, kur Lietuva gali pasiūlyti kažką geresnio, ir šias sritis reikia išnaudoti“, – teigia D. Burbienė.

Pastaruoju metu JAE tampa svarbiu Lietuvos partneriu Artimųjų Rytų regione – ne pirmą kartą keičiamasi aukščiausio rango politikų delegacijomis, vyksta verslo atstovų vizitai, ieškoma eksporto ir importo kelių. 


Kviečiame apsilankyti
 
Nacionaliniai partneriai: