Puslapio versija spausdinimuiSpausdinti

Naujienos

 
2017.12.20

Naujasis Ūkio ministras sulaukė kvietimo spręsti valstybinių įmonių statuso klausimą

Su Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovais susitikęs LR Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius neslėpė matantis, kokių pokyčių reikia šalies ūkio sektoriui ir bene pirmuosius konkrečius reformų planus teigė pateiksiąs jau vasario mėnesį. Tuo tarpu LVK atstovai teigė matantys galimo esminio proveržio galimybes kalbant apie valstybinių įmonių statusą.

Kalbėdamas apie valstybių įmonių ateitį LVK prezidentas V. Sutkus kaip vieną pagrindinių problemų ir spręstinų klausimų išskyrė valstybinių įmonių konkurenciją su verslu. 

„Tai problema, apie kurią kalbame nuolat, tačiau realių pokyčių taip ir nematom. Parazituojančių, kažkieno interesų ir iniciatyvos dėka kadaise įkurtos įmonės sukuriančios disbalansą rinkoje. Kita medalio pusė - įvairių įmonių sertifikavimas ir veiklos leidimų išdavimas, kurį taip pat vykdo atskiros, tačiau ministerijoms pavaldžios institucijos“, - problematiką vardijo V. Sutkus.

Vienas geriausių pavyzdžių, anot jo, – radijo ir televizijos centras, nusprendęs įkurti naują mobilaus ryšio operatorių.

„Mes Lietuvoje turime tris privačius paslaugas teikiančius operatorius, turime mažiausias kainas Europoje, ir staiga išgirstame, kad reikia dar vieno - valstybinio. Jei tokia situacija tęsis, ji kurs labai blogą precedentą“, - sakė V. Sutkus.

Naujasis Ūkio ministras V. Sinkevičius savo ruožtu sakė, kad valstybinių įmonių ateitis, atsinaujinančios energetikos skatinimas, turizmo departamento ateitis yra svarbiausių jo prioritetų sąraše.  

Ministras neslėpė, kad ateityje Ūkio ministerijos laukia pokyčiai, vienas iš jų – perimti inovacijų vystymui skirtų pajamų administravimą iš Švietimo ministerijos. Dar prieš tapdamas Ūkio ministras V. Sinkevičius kalbėjo ir apie turizmo departamento svarbą, o susitikimo metu pabrėžė, kad vasario mėnesį, su socialiniais partneriais bei asociacijomis suderinęs poziciją, turėtų pateikti tikslius planus, ką šiame sektoriuje žada keisti.

Dar vienas neabejotinas ministerijos veiklos prioritetas yra atsinaujinančios energetikos sektorius. Ministro teigimu, pirmiausia būtina patvirtinti energetikos strategiją, kurioje aiškiai juodu ant balto parašyta, jog atsinaujinanti energetika yra prioritetas. Tačiau pagrindinė lyderystė čia esą tenka Energetikos ministerijai.

„Būdami vyriausybės socialiniai partneriai, sieksime Nacionaliniame susitarime numatytų rezultatų, labai svarbu, kad priimami įstatymai neužkirstų kelio tiems, kurie savo darbu kuria valstybei pridėtinę vertę“, – reziumavo LVK prezidentas Valdas Sutkus.

 


Kviečiame apsilankyti
 
Nacionaliniai partneriai: