Puslapio versija spausdinimuiSpausdinti

Lietuvos verslo konfederacija skatins „žaliąsias“ verslo iniciatyvas

 

Lietuvos verslo konfederacija inicijavo projektą "Žalioji verslo atsakomybė", kuriuo siekta skatinti bei ugdyti Lietuvos gyventojų ir įmonių ekologinį sąmoningumą, aplinkosaugos idėjų kūrimą ir jų pritaikymą ne tik kasdieniniame gyvenime, bet ir verslo aplinkoje. Organizuotos iniciatyvos iš dalies finansuotos Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Prie projekto kūrimo taip pat prisidėjo šie partneriai: Vilniaus miesto savivaldybės administracija, Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos.

Šio projekto metu buvo organizuojamos iniciatyvos, skatinusios prisidėti prie aplinkai palankaus gyventojų, darbuotojų ir įmonių veiklos būdo populiarinimo. Projekto metu vyko konkursai „Mano žaliasis biuras. Pradedu nuo savęs“ ir „Pasiūlyk „žalią“ idėją verslui“, organizuotos konferencijos, parengtos darbuotojo ir gyventojo „žaliojo“ indėlio skaičiuoklės. Pasitelkiant media informavimo priemones visuomenė buvo skatinama šių internetinių skaičiuoklių pagalba nustatyti savo asmeninį gyventojo ar įmonės darbuotojo indėlį tausojant aplinką. Remiantis įmonių darbuotojų apklausomis buvo kuriamas taisyklių rinkinys aplinkai draugiškam biurui sukurti. Lietuvos gyventojai buvo kviečiami siūlyti aplinkai palankaus verslo vystymo idėjas, pagal kurias buvo parengta „žalioji“ verslo strategija. 

Projektas leido didinti Lietuvos įmonių ir darbuotojų socialinę atsakomybę, gyventojų sąmoningumą aplinkosaugos tema, jų aktyvumą prisidedant prie aplinkos išsaugojimo. Lietuvos verslo konfederacija surinktas idėjas pristatė ne tik savo nariams, bei atsakingoms institucijoms, kurios galėtų jas pritaikyti ir verslo reguliavimo procese.

Projekto rėmuose sukurta informacinė svetainė www.zaliasverslas.lt 

Kontaktinis asmuo: Tomas Sinica, Lietuvos verslo konfederacija, Projektų direktorius, El. p. tomas@lvk.lt, Tel.:+370 5 212 1111, Mob.:+370  650 11869

 
 
 

Kviečiame apsilankyti
 
Nacionaliniai partneriai: