2010 m. spalio 7 d. Lietuvos verslo konfederacija | ICC Lietuva ir partneriai praktinėje konferencijoje pristatė atnaujintus tarptautinės prekybos terminus „Incoterms® 2010“. Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 130 eksportuotojų, importuotojų, vežėjų ir ekspeditorių, muitinės specialistų, draudikų, prekybos konsultantų, bankų specialistų, teisininkų ir akademikų iš Estijos, Latvijos, Danijos, Lietuvos ir Suomijos.

Renginyje tarptautiniai ekspertai, tiesiogiai dalyvavę „Incoterms® 2010“ sudarymo darbo grupėje,  pristatė naująsias „Incoterms® 2010“ taisykles, jų vaidmenį, riziką ir atsakomybę  tarptautinėse pirkimo-pardavimo, krovinio gabenimo ir draudimo sutartyse, aptarė dažniausiai pasitaikančias klaidas praktikoje. Kartu su vietiniais specialistais, jie diskutavo apie „Incoterms® 2010“ ir mokėjimo terminų aspektus, transporto ir draudimo sutarčių ryšį su „Incoterms“.
Pagrindiniai konferencijos svečiai –Suomijos ir Danijos ekspertai, prisidėję ruošiant „Incoterms® 2010“ keitimus ir patyrę šių taisyklių taikymo srityje.

Pasak Lietuvos verslo konfederacijos | ICC Lietuva generalinio direktoriaus Algimanto Akstino, „Incoterms®“ leidžia pardavėjams ir pirkėjams iš skirtingų teisinių sistemų ir kultūrų suprasti pagrindines bendradarbiavimo sąlygas, todėl juos vartoja dauguma Lietuvoje veikiančių prekybos įmonių, eksportuotojų, vežėjų, muitinės procedūrų specialistų, kai kuriose srityse – bankininkų. „Incoterms®“ terminai perteikiami patogiu vartoti triraidžiu kodu, apibrėžiančiu konkrečias pirkėjo ir pardavėjo pareigas, susijusias su prekių gabenimu, mokėjimu už gabenimą, prekių atsitiktinio žuvimo rizikos perėjimo pirkėjui momentą, draudimo, muitinės procedūrų organizavimą ir panašiai.

„Tarptautinės prekybos terminai „Incoterms®“ jau daugelį metų yra neatsiejama tarptautinių prekybinių santykių dalis dėl jų paprastumo, lengvo pritaikomumo ir, svarbiausia, sutarties šalims suteikiamo teisinio tikrumo“, – teigia advokatų kontoros „LAWIN Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“ vyresnysis teisininkas Tomas Kamblevičius bei pastebi, jog „Incoterms®“ terminai, prekybos partnerių užsienyje kasdienybė ir sparčiai populiarėja tarp Lietuvos verslininkų. Tomas Kamblevičius konferencijoje aptarė „Incoterms® 2010“ terminų reikšmę verslui. 

„Kas dešimt metų atnaujinami Incoterms® terminai, turi atspindėti šiuolaikinį verslą. 2000 –aisiais išleisti terminai buvo per daug sudėtingi vartotojams, todėl kitais metais įsigaliojantys Incoterms 2010 turi aiškiai nurodomas vartojimo taisykles, jų yra mažiau. Aiškesni  „Incoterms® 2010“  užtikrins saugumą ir e-komunikacijos reikšmę tarptautinėje prekyboje. Tai esminiai pasikeitimai, kuriuos parengėme, “ – aiškino dr. Lauri Railas, vienos didžiausių Suomijos advokatų kontorų „Krogerus“ advokatas, dalyavęs „Incoterms® 2010“  atnaujinimo grupėje ir konferencijoje pristatęs pagrindinius „Incoterms® 2010“ pasikeitimus.

„Incoterms® 2010“ evoliuciją ir reikšmę logistinėms operacijoms pristatė Asko Raty, transporto srities specialistas, konsultuojantis didžiausias Suomijos ir Švedijos tarptautinių pervežimų kompanijas, aktyviai pristatantis „Incoterms® 2010“ Suomijos verslo visuomenei. „Nordea“ grupės viceprezidentas Kim Christensen papasakojo apie „Incoterms® 2010“ terminų reikšmę prekybos  finansavimo srityje. „Incoterms® 2010“ jūrinių terminų pasikeitimus komentavo AB „DFDS LISCO“ – vienos stambiausių laivybos kompanijų Baltijos šalyse,  atstovas.

Naujieji tarptautinės prekybos terminai „Incoterms®“ įsigalios nuo 2011 m. sausio 1 d. Oficialus šių standartų platintojas – Lietuvos verslo konfederacija | ICC Lietuva. Šie Tarptautinių prekybos rūmų (angl. International Chamber of Commerce, ICC) sukurti terminai tarptautinėje prekyboje vartojami nuo 1936 metų. Paskutinį kartą terminai buvo atnaujinti 2000 metais. Lietuvos verslo konfederacija | ICC Lietuva, būdama Tarptautinių prekybos rūmų narė, ir šį kartą tiesiogiai dalyvavo tarptautinės prekybos terminų atnaujinimo procese. Konfederacijos Komercinės teisės ir praktikos komisija pateikė savo komentarus ir pataisas ICC „Incoterms® 2010“ darbo grupei, kuri parengė paskutinius atnaujinimus.

Pagrindinis konferencijos  rėmėjas  – bankas „Nordea“
Partneriai : advokatų kontora „LAWIN Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“ , advokatų kontora SORAINEN, teisės portalas INFOLEX
Informaciniai partneriai: „Verslo žinios“, VZ.LT, „Žinių radijas“
 

Panašūs įrašai