ICC ginčų sprendimo paslaugos (ICC Dispute Resolution Services)

Pirmaujantis ginčų sprendimas visame pasaulyje

Tarptautiniai prekybos rūmai (ICC), kurių nacionalinis komitetas Lietuvoje yra LVK, siūlo aukščiausio lygio įvairias ginčų sprendimo paslaugas, skirtas padėti komercinėms šalims išvengti ginčų, juos valdyti ir veiksmingai spręsti.

Ginčų sprendimo paslaugos, įskaitant ICC arbitražą, užtikrina, kad kilus ginčams šie būtų sprendžiami greitai ir veiksmingai.

Kaip veikia ginčų sprendimo paslaugos

Kad ginčai būtų sprendžiami veiksmingai ir efektyviai, įmonėms reikia sąžiningo proceso ir vienodų galimybių kreiptis į teismą. Arbitražo ir alternatyvaus ginčų sprendimo (AGS) mechanizmai suteikia šalims galimybę greitai ir efektyviai spręsti ginčus,  todėl įmonės į komercines sutartis įtraukia arbitražo ir AGS išlygas.

ICC siūlo platų ginčų sprendimo paslaugų pasirinkimą kiekviename ginčo etape, pradedant ICC Tarptautinio alternatyvaus ginčų sprendimo centro teikiamomis paslaugomis (tarpininkavimas, ekspertai, ginčų tarybos) ir baigiant ICC arbitražu, kurį vykdo patikimiausia arbitražo institucija pasaulyje – ICC Tarptautinis arbitražo teismas.  ICC administruojamų procedūrų asortimentas gali būti naudojamas atskirai, paeiliui ar net vienu metu kaip alternatyva bylinėjimuisi sprendžiant vidaus ir tarptautinius ginčus.

ICC arbitražas – tai procesas, kurio metu vadovaujamasi ICC arbitražo taisyklėmis. Visame pasaulyje prieinamomis ICC paslaugomis gali naudotis visi – nuo fizinių asmenų ir privataus sektoriaus įmonių iki valstybių ir valstybinių subjektų. Vienintelis reikalavimas, kad šalis galėtų pasinaudoti ICC arbitražo paslaugomis, yra sutikimas dėl jų naudojimo sutartyje, susitarime ar atskirame arbitražo susitarime. Paprastai dėl to sutariama dar prieš kylant ginčui, tačiau tai gali įvykti ir po to.

Tarptautinis arbitražo teismas yra pasaulyje pirmaujanti arbitražo institucija. Nuo 1923 m. ICC padeda spręsti tarptautinius komercinius ir investicinius ginčus.

Neprilygstamas savo patirtimi ir kompetencija ICC teismas ir jo sekretoriatas visada pasirengę padėti šalims ir arbitražo teismams visais klausimais, susijusiais su arbitražo vykdymu, ir siekia užtikrinti, kad ICC sprendimai būtų vykdomi. Teismo sekretoriatas, kuriame dirba daugiau kaip 100 teisininkų ir pagalbinio personalo, veikiantis Paryžiuje, Honkonge, Niujorke, Singapūre, San Paule ir Abu Dabyje, administruoja bylas bet kuria pasirinkta kalba.

Lietuvos verslo konfederacijos arbitražo darbo grupė

LVK Arbitražo darbo grupė  jungia LVK narių (advokatų kontorų ir advokatų profesinių bendrijų)  teisininkus, kurie yra sukaupę didelę ekspertinę patirtį atstovaudami tarptautiniams ir vietos klientams arbitražo procedūrose, specializuojasi arbitražo bylų vedime. Darbo grupės teisininkai yra aktyvūs nacionalinio ir tarptautinio arbitražo bendruomenės nariai, dalis jų yra efektyviai įsitraukę į ICC Arbitražo komisijos veiklą. 2022 metais į ICC Arbitražo komisiją deleguoti šie LVK Arbitražo darbo grupės atstovai:

Greta Raulušonė
Greta Raulušonė
Philip Morris Baltic, UAB teisininkė Baltijos šalims
Ieva Rimavičienė
Ieva Rimavičienė
Advokatų kontoros SORAINEN ir partneriai advokatė
Arnoldas Jokūbaitis
Arnoldas Jokūbaitis
Advokatų kontoros Eversheds Saladžius partneris
Gediminas Dominas
Gediminas Dominas
Advokatų profesinės bendrijos WALLESS partneris/ advokatas
Vilius Bernatonis
Vilius Bernatonis
Advokatų kontoros TGS Baltic vadovaujantysis partneris

Prisijungti prie Lietuvos verslo konfederacijos arbitražo darbo grupės gali LVK nariai. Daugiau apie narystę.

Aktualu:

Download free of charge the latest ICC Dispute Resolution Bulletin https://jusmundi.com/en/icc-dispute-resolution-library#latestresource