Kas mes esame?
Viena didžiausių verslą vienijančių organizacijų Lietuvoje. LVK nariais gali tapti visos Lietuvoje veikiančios įmonės ir asociacijos, besivadovaujančios modernaus bei atsakingo verslo standartais.
Ką atstovaujame?
Per visą narių tinklą Konfederacija atstovauja 34 verslo asociacijoms ir 3,5 tūkst. įmonių, kurios drauge sukuria apie ketvirtadalį Lietuvos BVP. Šios įmonės yra sukūrusios 200 tūkst. darbo vietų – tai sudaro 15 proc. iš visų 1,3 mln. Lietuvos dirbančiųjų. Pagrindinės organizacijos narių verslo sritys: aukštosios technologijos, mokslas ir švietimas, teisės, finansų, logistikos ir kitos paslaugos.
Misija
Modernaus ir atsakingo verslo atstovavimas, siekiant sudaryti geriausias sąlygas kurti vertę Lietuvoje. #VERSLASLIETUVAI
Vizija
Pagrindinė Lietuvos verslo partnerystės platforma, įgalinanti verslą sėkmei ir šalies gerovės labui. #PARTNERYSTEVERSLUI
Vertybės
– Bendrystė
– Profesionalumas
– Modernumas
– Atsakomybė
– Veiklumas
Verslo ir valstybės partnerystės link
– Esame socialinis partneris, aktyviai palaikantis dialogą tarp verslo ir valdžios institucijų, siekiantis kurti palankią verslo aplinką bei profesionaliai atstovaujantis savo narių interesams.
– Esame pasirašę daugiau nei dvidešimt bendradarbiavimo sutarčių su Lietuvos valstybinėmis institucijomis, mokslo įstaigomis ir kitomis organizacijomis, kurių pagrindu geranoriškai dalinamės aktualia informacija, kartu organizuojame diskusijas, seminarus ir konferencijas verslui aktualiomis temomis, bendradarbiaujame verslumo skatinimo ir šalies konkurencingumo stiprinimo projektuose.
– Mūsų deleguoti atstovai, įvairių sričių ekspertai dalyvauja daugiau nei penkiasdešimties LR Vyriausybės, ministerijų, kitų valstybinių įstaigų bei tarptautinių organizacijų sudarytose darbo grupėse, komisijose, komitetuose. Jie analizuoja šių institucijų rengiamus teisės aktus, direktyvas, strategijas, programas bei kitus normatyvinius dokumentus, teikia pasiūlymus ir pastabas sprendimų priėmėjams. Darbo grupių, kuriose LVK turi savo atstovus, skaičius nuolat auga.
PROFESIONALUMAS LIETUVOS EKONOMINĖJE DIPLOMATIJOJE
Verslo misijos, organizuojamos kartu su aukščiausių šalies vadovų vizitais užsienio valstybėse, – efektyvi valstybinių institucijų bei verslininkų bendradarbiavimo forma, pristatant šalies ekonominius interesus, galimybes ir privalumus.
Dvišaliai verslininkų susitikimai ir verslo forumai – derybos, kuriose dalyvauja pirmieji valstybės vadovai, Lietuvos įmonėms aktualius klausimus iškelia iki tarpvyriausybinio derybų lygmens.
Diplomatų suvažiavimų ir dvišalių tarpvyriausybinių komisijų metu teikiame rekomendacijas, kaip tobulinti naujų verslo rinkų paieškos mechanizmus, skatinti šalies eksportą ir konkurencingumą.
Renginiai: kokybė, inovacijos ir aktualijos. Organizuojame konferencijas, forumus ir diskusijas aktualiomis verslui temomis su aukščiausio lygio valdžios ir verslo priežiūros institucijų atstovais, pirmaujančių Lietuvos įmonių ir organizacijų vadovais.
Taip pat rengiame specializuotus seminarus, kuriuose galima susipažinti su naujausiais tarptautinės prekybos standartais, pasauliniu lygiu pripažįstamomis ICC (International Chamber of Commerce) taisyklėmis bei rekomendacijomis verslui: atnaujintomis Incoterms2010 taisyklėmis, dokumentinių akredityvų UCP600, banko garantijų URDG 758 bei daugeliu kitų.
Apdovanojimai. Lietuvos verslo konfederacija kasmet įvertina ir „Partnerystės lyderio“ prizu apdovanoja verslo ir valstybės partnerystei labiausiai nusipelniusius žmones. „Verslo balso“ apdovanojimas skiriamas už aktyvų Lietuvos ir užsienio verslo partnerystės skatinimą. „Atsakingos veiklos“ apdovanojimas skiriamas už socialinės atsakomybės principų taikymą verslo praktikoje. „Modernumo lyderio“ apdovanojimas skiriamas už inovatyvių procesų diegimą versle, kurie sukuria išliekamąją vertę Lietuvos ekonominei sistemai. „Bendrystės“ apdovanojimas skiriamas už ilgametį darbą Lietuvos verslo konfederacijos labui.Konfederacijos „Garbės ženklu“ apdovanojami asmenys už specialius nuopelnus.
ICC pasaulyje
ICC – tai didžiausia ir reprezentatyviausia verslo organizacija pasaulyje, vienijanti verslo atstovus iš daugiau nei 120 šalių. Ši organizacija kalba pasaulio verslo visuomenės vardu. Pagrindinis jos tikslas – skatinti tarptautinę prekybą ir investicijas bei padėti verslui sutikti globalizacijos iššūkius ir pasinaudoti galimybėmis. ICC kuria ir platina tarptautinius verslo ir prekybos standartus, rekomendacijas bei taisykles, atstovauja verslo interesams. ICC yra Pasaulio rūmų federacijos (World Chamber Federation) steigėja. Tai tarptautinis tinklas, skatinantis viso pasaulio prekybos rūmų bendravimą ir bendradarbiavimą.