2011 m. sausio 12 d. Lietuvos verslo konfederacijoje lankėsi Gabono Vyriausybės patarėjas Arcadius Allogo. Su svečiu susitiko generalinis direktorius Algimantas Akstinas ir Lietuvos nevalstybinių mokslo ir studijų įstaigų asociacijos prezidentė, Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos valdybos pirmininkė Daiva Daugvilienė. 
Tai pirmas Gabono Vyriausybės atstovo vizitas Lietuvoje, todėl abiems pusėms pasikeitimas informacija, šalių interesai ir galimybės dėl ekonominio bendradarbiavimo skatinimo buvo pagrindinis šio susitikimo  akcentas.

“Mūsų šalis, siekdama ženklesnių ekonominių reformų, atidžiai analizavo Lietuvos ir kitų nedidelių, bet dinamiškai besivystančių šalių pavyzdžius” – taip p. A. Allogo paaiškino vizito Lietuvoje priežastį. Gabono Vyriausybės patarėjas susitikimo metu pristatė pagrindinius savo vizito Lietuvoje tikslus:
1. Susipažinti su Lietuvos ekonomikos struktūra, pagrindiniais ūkio sektoriais (pramonė, paslaugos ir turizmas), kuriuose Lietuva turi konkurencinį pranašumą, taip pat su šių sektorių konkurencingumą įtakojančiais veiksniais bei pagrindinėmis šiuos sektorius atstovaujančiomis įmonėmis. 
2. Aptarti perspektyvas dėl bendradarbiavimo su Lietuvos pramonės, paslaugų ir turizmo sektorių atstovais, taip pat lietuviškos produkcijos eksporto į Gaboną skatinimo ir Lietuvos investicijų į Gaboną pritraukimo galimybes. 
3. Išskiriamos trys pagrindinės Gaboną dominančios bendradarbiavimo veiklos sritys: 
–        Paslaugos – finansinės, informacinių technologijų (Gabonas nori steigti IT, elektrotechnikos ir elektronikos sektorių konkurencingumo parką), logistika (nori vystyti Gabono uostų infrastruktūrą bei paslaugas, ieško strateginio partnerio kuriam galėtų patikėti Gabono uostų paslaugų valdymą, domisi Klaipėdos uosto patirtimi), bendradarbiavimas medicininių tyrimų srityje, bei su Lietuvos mokslo institucijomis.
–        Pramonė – Gabonas yra žaliavų (naftos, mangano, medienos, ruošiasi pradėti eksploatuoti geležies telkinius) eksportuotoja. Suinteresuoti industrializuoti, naftos, medienos pramonės šakas, Lietuvos patirtis būtų labai naudinga. Domisi Lietuvos medienos pramone, bendradarbiavimo farmacijos pramonės srityje.  
–        Turizmas – daug galimybių turizmo sektoriaus plėtrai, nori susipažinti su Lietuos patirtimi, aptarti galimo bendradarbiavimo galimybes.

“Šie interesai labai susišaukia su Lietuvoje vystomomis ir skatinamomis ekonomikos šakomis, mūsų šalies ūkio plėtros prioritetais bei turimais pasiekimais, todėl Lietuvos verslui tai puikios galimybės pasinaudoti šiais pasiūlymais ir pabandyti išplėsti suinteresuotų ūkio subjektų prekių bei paslaugų eksporto rinkų geografiją” – išsakytus Gabono ekonominius interesus pakomentavo Algimantas Akstinas. 

Kaip teigė Arcadius Allogo, 2011 m. pirmame pusmetyje numatyta ir jie planuoja surengti Gabono Ekonomikos, prekybos, pramonės ir turizmo ministro vizitą į Lietuvą. Taigi konkrečių verslo sektorių bei įmonių bendradarbiavimo kontaktų užmezgimas būtų puikus pirmas žingsnis geresniam Gabono ministro vizito praktiniam pasirengimui.

“Mus nudžiugino ir suteikė vilčių labai konkretus ir dalykiškas Gabono atstovo domėjimamsis Lietuvos aukštojo mokslo sistema, jos galimybėmis bei konkrečiai mūsų aukštosios mokyklos veikla ir turima praktika dirbti su užsienio šalių studentais. Todėl galimos Gabono studentų studijos Lietuvoje, finansuojamos iš jų Vyriausybės, yra tikrai patrauklus ir naudingas galimo mūsų bendradarbiavimo pavyzdys”- pasidžiaugė susitikimo rezultatais Daiva Daugvilienė, Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos valdybos pirmininkė.

Susitikimo pabaigoje buvo sutarta perduoti Gabono Vyriausybės patarėjui Arcadius Allogo juos dominančių Lietuvos sektorių ir konkrečių kompanijų rekvizitus ir tuo pradėti detalesnį susipažinimą su potencialiais partneriais bei jų veikla, rengiantis būsimo Gabono atstovų vizitui Lietuvoje.


Gabono valstybės geografinė padėtis

 

Panašūs įrašai