Pirmadienį prasidėsiantis Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas (PLEF), kurio pagrindinė tema – intensyvus verslo ir mokslo bendradarbiavimas, sukėlė itin didelį susidomėjimą – į forumą užsiregistravo per 300 dalyvių iš viso pasaulio.

Pasak PLEF organizatorės – Lietuvos verslo konfederacijos – prezidento Valdo Sutkaus, šiais metais forumas skatina naujai pažvelgti į ateities Lietuvos perspektyvas. „Kasdien globalėjančiame pasaulyje laimi tie, kurie kuria aukštos pridėtinės vertės verslą. Sėkmingas verslas dabar nėra vien tradicinė gamybos pramonė – sėkmę šiandien garantuoja aukštosios technologijos, – sako V. Sutkus. Jo teigimu, sėkminga mokslo ir verslo sintezė į mūsų šalį gali paskatinti ne tik grįžti jau emigravusius žmones, bet ir pritraukti stambių užsienio kapitalo investicijų. Puikus to pavyzdys yra forumo metu pasirašoma sutartis tarp didžiausios pasaulyje laboratorinių prietaisų grupės „Thermo Fisher Scientific“ ir Vilniaus universiteto dėl mobilios biomokslų laboratorijos Lietuvos mokykloms.  

Skiriant didelį dėmesį mokslo ir verslo simbiozei, šiais metais PLEF vyksta kartu su XV pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumu. Pasak simpoziumo organizacinio komiteto pirmininkės, švietimo ir mokslo viceministrės Neringos Putinaitės, toks PLEF ir simpoziumo bendradarbiavimas leidžia plačiau pažvelgti į kuriamą Lietuvos ateitį ir apimti tris pagrindinius aspektus, lemiančius šalies raidą – verslą, mokslą ir kultūrą. Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Regina Narušienė pritaria, kad norint išplėsti mūsų šalies galimybes svarbu orientuotis ne vien į mokslo bei kultūros junginį, bet įtraukti ir verslą – ypač tai svarbu ekonominio sunkmečio metais. „Dažnai akademikai gyvena užsidarę savo rūmuose, su savo idėjomis neišeina į visuomenę, nežino tinkamų būdų, kaip jas pateikti, – sako R. Narušienė. – Būtent verslininkai galėtų jiems padėti rasti tinkamus kelius savo idėjoms pritaikyti.“

Vienos iš PLEF dalyvių – Mildos Dargužaitės, iki šiol dirbusios investiciniame JAV banke „Goldman Sachs“ ir ką tik paskirtos Lietuvos ūkio ministro patarėja, – teigimu, realiai vykstantis lietuvių verslumo skatinimas emigravusius žmones traukia grįžti atgal. „Matydami teigiamus pokyčius jie irgi nori prisidėti prie vykstančių reformų, – sako M. Dargužaitė. – Tik kažkodėl pamirštama įžvelgti vykstančius teigiamus pokyčius, juos pabrėžti, nors pokyčiai iš principo suteikia daug galimybių kiekvienam.“

Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas, kurio pagrindinė tema „Konkurencinga ateities Lietuva: investicijos į asmenybes, žinias ir inovacijas“, vyks liepos 4 – 5 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Iš viso pasaulio suvažiavę lietuviai verslininkai, ekonomistai, politikai ir mokslininkai diskutuos ir brėš Lietuvos, kaip konkurencingos valstybės kūrimo, išnaudojant globalią patirtį, inovacijas, verslo ir mokslo partnerystę, gaires.

Panašūs įrašai