Liepos 5 d. Vilniuje baigėsi dvi dienas trukęs Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas (PLEF). Subūręs per 500 dalyvių iš įvairių pasaulio šalių, PLEF nagrinėjo Lietuvos, kaip konkurencingos valstybės, galimybes ir brėžė jos ateities perspektyvas. Taip pat buvo naujai pažvelgta į šalies akademinio jaunimo migraciją: įvardinus ją protų cirkuliacija, taip pirmą kartą suteikus šiam socialiniam reiškiniui teigiamą atspalvį.

„Jei patys sau pripažinsime, kad vyksta protų cirkuliacija, kiekvieno žmogaus išvykimą mokytis ar dirbti kitose šalyse vertinsime kaip tam tikrą grįžimo pradžią, ypač, kaip matome iš gausių forumo dalyvių pavyzdžių, kad artimas ryšys su gimtine neišnyksta ir per kelis dešimtmečius“, – pastebi forumo organizatorės – Lietuvos verslo konfederacijos – prezidentas Valdas Sutkus. Anot jo, šių metų forumas išsiskyrė teigiamomis nuostatomis: tai leidžia į ateitį žvelgti viltingai ir būsimiems PLEF išgryninti jau konkrečių sprendimų reikalaujančias temas.

Forumo oficialias diskusijas apibendrinusio PLEF dalyvio Dainiaus Rutkausko, VšĮ „LT kvapai“, sukūrusios „Lietuvos kvapą“, komunikacijos vadovo tegimu, tai, kad Lietuva – maža valstybė, yra jos privalumas. „Mes dar neatrasti, todėl įdomūs ir turime visas galimybes įeiti į pasaulinę visuomenę, – įsitikinęs jis. – Neįvertiname, kad beveik kiekvienas Lietuvos gyventojas, greta gimtosios, moka dar dvi kalbas, kad pažįstame tiek Rytų, tiek Vakarų mentalitetą ir galime būti puikūs moderatoriai, bet to, turime puikius projektų valdymo įrankius“. D. Rutkausko nuomone, atsikratę savo nepilnavertiškumo, net ir su pusantro milijono gyventojų galime būti garsūs pasaulyje.
Pasak V. Sutkaus, išlaikant tradiciją kas antrus metus Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą rengti užsienyje, svarstomos galimybės kitais metais PLEF rengti JAV arba Izraelyje. „Izraelyje yra gana didelė išeivių iš Lietuvos bendruomenė, turinti gilių istorinių šaknų su mūsų šalimi, – atkreipia dėmesį Lietuvos verslo konfederacijos | ICC Lietuva prezidentas. – Litvakų sąsajos su Lietuva grindžiamos ir emocijomis, ir čia esančiu jų tėvų ar senelių palikimu, todėl jie turi lūkesčių bendradarbiauti ir dalintis patirtimi įvairiose srityse“.

Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo (PLEF) ištakos – Pasaulio lietuvių verslininkų suvažiavimai, įvykę 1990 ir 1992 metais. 2009-aisiais PLEF dalyvavo 320 verslo atstovų iš 32 pasaulio šalių. Iš jų – 32 garbės konsulai iš 21 užsienio šalies ir 4-iose šalyse reziduojantys komercijos atašė. 2010-aisiais PLEF, vykusiame Londone, dalyvavo daugiau nei 200 verslininkų, vadovų, finansų ir ekonomikos ekspertų iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės, JAV, Danijos, Brazilijos. Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo idėją aktyviai palaiko ir remia LR Užsienio reikalų ministerija, LR Ūkio ministerija bei LR Švietimo ir mokslo ministerija. Iniciatyva sulaukė ir privačių iniciatyvų palaikymo – šių metų forumo didysis rėmėjas – bankas SNORAS, forumą remia ir Vilniaus komercinio arbitražo teismas.

Panašūs įrašai