Izraelio pramonės, prekybos ir darbo ministras Š. Simhon: „Lietuva jau dabar yra regiono lyderė biotechnologijų, farmacijos ir IT srityse“

Į Lietuvą oficialaus vizito atvykęs Izraelio Pramonės, prekybos ir darbo reikalų ministras Shalom Simhon akcentuoja aukštą mūsų šalies lygį aukštųjų technologijų srityje ir prognozuoja, jog Lietuva gali sukurti panašią į Izraelio žinių ekonomiką.

Izraelio pramonės, prekybos ir darbo ministras Šalomas Simonas (Shalom Simhon) įvardijo kelias esmines priežastis, lėmusias šalies orientaciją į aukštąsias technologijas: „Izraelis nėra turtingas gamtiniais ištekliais, todėl gali kliautis tik žmogiškuoju kapitalu. Teikiame ypatingą svarbą išsilavinimui, pirmaujame pasaulyje pagal mokslininkų ir inžinierių skaičių, tenkančių vienam gyventojui. Vyriausybė per mūsų ministeriją įgyvendina daug programų, skirtų mokslinių tyrimų ir technologijų plėtrai. Pagal šių investicijų kiekį vienam gyventojui, Izraelis taip pat pirmauja“, – sakė ministras. Jis taip pat labai pozityviai įvertino Lietuvos potencialą aukštųjų technologijų srityje.

„Mano manymu, Lietuva, kuri taip pat pasižymi itin aukštais išsilavinimo rodikliais, gali pasiekti tokių pačių rezultatų kaip Izraelis. Tiesą sakant, manau, jog Lietuva jau dabar yra regiono lyderė biotechnologijų, farmacijos ir informacinių technologijų sektoriuose“, – sakė Š. Simonas. 

Vizito metu ministras kartu su oficialia bei verslo delegacijomis apsilankė vienoje biotechnologijų kompanijos „Sicor Biotech“ / TEVA gamykloje. Ši bendrovė aktyviai bendradarbiauja su Izraeliu aukštųjų technologijų srityje ir yra valdoma Tel Avive įsikūrusios didžiausios pasaulyje generinių vaistų gamintojos TEVA. Bendrovės vadovo teigimu, būtent aukštosios technologijos gali sukurti tvirtą pagrindą klestėti šalies ekonomikai. 

 „Aukštųjų technologijų srityje, pavyzdžiui, biotechnologijų ar lazerinių technologijų, esame stiprūs ir konkurencingi. Tokių šalių kaip Izraelis, kuriame aukštosios technologijos sudaro kone pusę nacionalinio eksporto ir 11-15 proc. BVP, dėmesys ir noras bendradarbiauti tik įrodo, kad turime didelį potencialą. Todėl šiose srityse turime ir toliau aktyviai vystyti tarptautinę partnerystę“, – sakė prof. Vladas Algirdas Bumelis, Izraelio garbės konsulas Lietuvoje, Lietuvos-Izraelio prekybos rūmų prezidentas bei bendrovės „Sicor Biotech“ / TEVA Baltics generalinis direktorius.

Pasak prof. V. A. Bumelio, šiuo metu aukštosios technologijos šalyje sudaro apie 0,1 proc. BVP, reikia siekti, kad iki 2015 m. ši dalis pasiektų bent 2 proc. – tam reikalinga, kad atsirastų bent 10-15 tokių įmonių branduolys. Jo teigimu, ieškant naujų ekonominių partnerių Izraelyje, svarbu bendradarbiauti ir išnaudoti visas esamas galimybes: tiek tokių institucijų kaip „Versli Lietuva“ teikiamą paramą, tiek asocijuotų organizacijų, kaip Lietuvos-Izraelio prekybos rūmai, kontaktų tinklą ir žinias. Savo vizito metu Š.Simonas susitiko su visų šių organizacijų atstovais.

Nors Lietuvos-Izraelio prekybos apimtys dar nėra didelės – 2010 m. jos siekė 53 mln. dolerių pastebimas spartus jų augimas: 2011 metų pirmąjį pusmetį jų suma buvo 50 proc. didesnė nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. „Skaičiai rodo, kad bendradarbiavimui plėstis erdvės yra labai daug. Ir aukštosios technologijos yra viena iš sričių, kurie gali padėti juos auginti. Lietuva turi klestintį IT ir biotechnologijų sektorių, Izraelio aukštųjų technologijų kompanijos stiprios švariųjų technologijų, komunikacijų, šalies apsaugos ir sveikatos priežiūros srityse. Esu tikras, kad galime turėti abipusės naudos iš dvišalės partnerystės ir būtent todėl atvykstame į Lietuvą kartu su grupe pirmaujančių Izraelio verslininkų. Partnerystę stiprinti padeda ir mus siejantys istoriniai saitai. Net mūsų delegacijoje yra keletas žmonių, kurių šaknys iš Lietuvos, tarp jų ir Izraelio Pramonininkų organizacijos pirmininkas“, sakė Izraelio pramonės, prekybos ir darbo ministras.

Panašūs įrašai