Š.m. rugsėjo 28 d. Lietuvos verslo konfederacijos generalinis direktorius Algimantas Akstinas dalyvavo Užsienio reikalų ministerijoje vykusiame susitikime – apskritojo stalo diskusijoje apie Lietuvos ir Portugalijos verslo ryšių skatinimą.
Rugsėjo 25-29 dienomis Lietuvoje lankėsi Portugalijos verslininkų delegacija ir pristatė  š. m. gegužės 20 dieną Lisabonoje  įsteigtus ir oficialiai atidarytus portugališkai kalbančių valstybių (Lusofonijos) ir Baltijos valstybių Prekybos ir pramonės rūmus  (Câmara de Comércio e Indústria Luso-Báltica – CCILB). Šiame susitikime taip pat dalyvavo Portugalijos ambasadorius J.E. Joao Manuel da Cruz da Silva Leitao, CCILB atstovai Joao Pedro Antas de Barros ir Jorge Antas de Barros, kompanijos „Accelerator“ atstovas Vasco Rato.
Portugalijos kolegos domisi bendradarbiavimu energetikos, aukštųjų technologijų, mašinų gamybos bei kitų sričių projektuose. Pasak CCILB Viceprezidento Jorge Antas de Barros, kuris yra ir Lietuvos garbės konsulas Centro-Šiaurės Portugalijoje,  jie ketina kitais metais atvykti su 4-6 šių šakų stambių verslo kompanijų atstovais aptarti konkrečių bendradarbiavimo galimybių. Todėl pažintis su Lietuvos verslo organizacijų atstovais jiems yra ypač naudinga.
Tarp minimų Lietuvos ir Portugalijos bendradarbiavimo patrauklumo elementų yra pabrėžiama ir tai, kad portugalų verslas gerai pažįsta tokių Lietuvos verslui mažai pažįstamų šalių, kaip Brazilija, Angola rinkas, turi ten savo įmones, naudingų kontaktų tiems, kas nori pradėti verslą tose šalyse. Tad Lietuvos verslininkai galėtų padėti kolegoms atverti Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos,  kaimyninių Baltijos šalių rinkas, supažindinti su reikalingais partneriais ir su verslo ypatumais tose šalyse.
Ši portugalų verslo delegacija taip pat   lankėsi Estijoje  ir  Latvijoje. 
 
Susitikimo metu su kolegomis iš Portugalijos sutarėme keistis ekonomine informacija, komerciniais pasiūlymais bei paklausimais ir rekomenduoti suinteresuotiems verslininkams tiesiogiai kontaktuoti su CCILB biuru, jei pageidaujate gauti jus dominančią informaciją, ar norite išplatinti bendradarbiavimo pasiūlymus Portugalijos ir kitų minėtų šalių verslininkams.

Naudingi kontaktai:
Baltijos valstybių Prekybos ir pramonės rūmai (Câmara de Comércio e Indústria Luso-Báltica – CCILB)
Joao Pedro Antas de Barros
Generalinis sekretorius
+351962399234
jabarros@luso-baltica.com

Jorge Antas de Barros
Viceprezidentas
+351934897783
Jorge.antas.barros@gmail.com


www.portugalglobal.pt

Panašūs įrašai