Atsiskaitydami kredito kortele per pirmus dešimt šių metų mėnesius žmonės vidutiniškai išleisdavo 174 litus. Tai dešimtadaliu daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu, atitinkamai 158 litai. Tai rodo Danske banko atsiskaitymų kredito kortelėmis statistika.

Banko duomenys taip pat rodo, kad atsiskaitydami debetine kortele žmonės išleidžia vidutiniškai tris kartus mažesnę sumą nei kreditine kortele. Vidutinė atsiskaitymo suma debetine kortele šių metų spalio mėnesį buvo 60 litų, o vidutinė atsiskaitymo suma per dešimt šių metų mėnesių – 59 litai. Lyginant su praėjusių metų tais pačiais laikotarpiais, vidutinė suma atsiskaitant debetine kortele beveik nepasikeitė.

„Ekonomikos atsigavimas ir augęs BVP koregavo vartojimo įpročius – žmonės drąsiau leido pinigus. Be to, gyventojai įvertina ir tokio atsiskaitymo patogumą, todėl kredito ir debeto korteles reguliariai naudoja įsigydami didesnius pirkinius ir atsiskaitydami už kasdienes paslaugas”, – sako Norbertas Žioba, Danske banko Verslo plėtros tarnybos direktorius.

Pasak N. Žiobos, žmonės vėl drąsiau renkasi kreditines korteles ir naudojasi jomis didesniems pirkiniams įsigyti, todėl kreditine kortele vidutiniškai išleidžiama daugiau nei debetine.

Panašūs įrašai