Didžiausios Lietuvoje integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugų teikėjos TEO įmonių grupės 2011 metų pajamos buvo 750 mln. litų, o grynasis laikotarpio pelnas siekė 154 mln. litų. 2011 metų EBITDA sudarė 302 mln. litų, EBITDA marža siekė 40,3 procento.

2010 metų TEO įmonių grupės pajamos sudarė 773 mln. litų, o grynasis pelnas siekė 163 mln. litų. 2010 metų EBITDA sudarė 310 mln. litų, EBITDA marža siekė 40,1 procento.

„Praėjusius metus galima pavadinti technologijų plėtros, sėkmingų investicijų ir naujų paslaugų metais. TEO investicijos į naujosios kartos šviesolaidinį tinklą leido šiomis technologijomis pradėti naudotis daugumai ne tik didmiesčių, bet ir mažesnių miestų gyventojų. Šios investicijos duoda savo vaisių – tai matome ne tik iš gerėjančių klientų atsiliepimų, bet ir iš to, kad daugiau nei trečdaliu išaugo šviesolaidinio interneto vartotojų skaičius. Artėjant laikui, kai bus išjungta analoginė televizija, TEO skyrė itin daug dėmesio tobulinti interaktyviosios televizijos paslaugas – jos yra ir ateityje bus išskirtinės“, – veiklos rezultatus komentavo TEO generalinis direktorius Arūnas Šikšta.

Praėjusių metų pabaigoje TEO šviesolaidinio interneto paslaugomis galėjo naudotis 705 tūkst., arba 59 proc. šalies gyventojų. 2010 metų pabaigoje tokių buvo 556 tūkstančiai.

Per metus šviesolaidinės interneto prieigos vartotojų skaičius padidėjo 35,1 proc. – iki beveik 140 tūkstančių. Bendrovės televizijos paslaugų klientų skaičius padidėjo 15,2 proc. ir metų pabaigoje sudarė 151 tūkstantį. Bendras pagrindinių telefono linijų skaičius siekė 648 tūkstančius.

Itin sparčiai – 31,8 proc. – praėjusiais metais augo pajamos iš IT paslaugų. Jų dalis sudarė 6,3 proc. bendrų 2011 metų TEO įmonių grupės pajamų. Pajamų iš interneto ir duomenų perdavimo paslaugų dalis sudarė 33,7 proc., iš balso telefonijos paslaugų – 49,9 proc., iš televizijos paslaugų – 6,3 proc., o iš kitų paslaugų – 3,6 proc. bendrų įmonių grupės pajamų

„Ekonominė situacija pasaulyje, o kartu ir Lietuvoje, lemia būtinybę itin daug dėmesio skirti procesams efektyvinti ir veiklos sąnaudoms mažinti. Lietuvos telekomunikacijų rinka pernai ir toliau buvo blaškoma permainų – per metus ji sumažėjo daugiau nei 7 procentais. Šiame kontekste TEO rezultatus galima laikyti puikiais – pajamos smuko vos 3 procentais, o pelningumo rodiklius pavyko išlaikyti ir net pagerinti“, – sakė A. Šikšta.

RRT 2011 metų trečiojo ketvirčio duomenimis, TEO interneto prieigos paslaugų rinkos dalis pagal pajamas siekė 39,6 procento, o pagal pajamas iš skaitmeninės televizijos paslaugų sudarė 43,9 procento. TEO rinkos dalis pagal pajamas iš fiksuotojo telefono ryšio paslaugų 2011 metų trečiąjį ketvirtį siekė 92,9 procento. RRT duomenimis, visa šalies elektroninių ryšių rinka per devynis 2011 metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu 2010 metų laikotarpiu, mažėjo 7,7 procento.

Bendrovė per 2011 metus investicijoms skyrė 156 mln. litų. Daugiausia investuota į pagrindinio ir naujos kartos šviesolaidinės prieigos tinklo plėtrą (138 mln. litų). Likusi dalis investuota į informacinių sistemų plėtrą, transportą ir pastatų atnaujinimą.

TEO įmonių grupę sudaro: pagrindinė įmonė TEO LT, AB ir bendrovės: „Lintel“, „Baltic Data Center“, „Hostex“, „Interdata“, „Hosting“, „Kompetencijos ugdymo centras“ ir „Verslo investicijos“. TEO yra VšĮ „Ryšių istorijos muziejaus“ steigėjas ir vienintelis savininkas.

Daugiau informacijos apie TEO įmonių grupės 2011 metų dvylikos mėnesių rezultatus galima rasti čia .


Apie TEO LT, AB
TEO teikia integruotas telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugas Lietuvos gyventojams ir verslui. Ilgametę patirtį telekomunikacijų versle turinti bendrovė itin didelį dėmesį skiria paslaugų kokybei ir klientų poreikiams. Maždaug 68 proc. TEO akcijų valdo telekomunikacijų bendrovė „TeliaSonera AB“. TEO akcijomis prekiaujama „NASDAQ OMX Vilnius“ vertybinių popierių biržoje.

Daugiau informacijos
Darius Džiaugys, TEO Korporatyvinės komunikacijos skyriaus Informacijos sektoriaus vadovas
Tel. (8 5) 236 78 78, el. paštas darius.dziaugys@teo.lt

Panašūs įrašai