Šių metų sausio mėnesį 11 proc. kortelėmis atliktų atsiskaitymų sumos sudarė išlaidos elektroninėse parduotuvėse. Tai yra 3,6 karto daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu. Tai rodo „Danske” banko statistika.
Šių metų sausio mėnesį Vilniaus ir Kauno regiono gyventojų išlaidos elektroninėse parduotuvėse sudarė dešimtadalį visų elektroninių atsiskaitymų, atitinkamai 11,5 ir 11 proc. Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Alytaus regionų gyventojų – viršijo 5 proc.
„Tendencijos rodo, kad ir miestų, ir regionų gyventojai elektronines parduotuves renkasi vis dažniau, tačiau didžiuosiuose miestuose pokyčiai ryškiausi. Papildomos saugumo technologijos elektroninėje bankininkystėje, galimybės atsiskaityti ne tik kreditine, bet ir debetine kortele ateityje tik dar labiau didins elektroninių parduotuvių populiarumą”, – sako „Danske” banko Produktų valdymo departamento direktorius Darius Jasinskis. 
Pasak D. Jasinskio, elektroninėse parduotuvėse augantis pirkimų kiekis neturėjo įtakos vidutinei išleidžiamai sumai – ji išliko beveik nepakitusi ir siekė 285 litus. 
„Mūsų klientai, atsiskaitydami elektroninėse parduotuvėse, naudojasi tarptautiniu saugumo įrankiu, kurį įdiegėme praėjusiais metais. Kortelės savininkas žino papildomą saugos kodą – pinigai nuskaičiuojami iš sąskaitos tik tuomet, jeigu suvedamas teisingas kodas. Šios priemonės pirkimą internetu daro dar saugesnį ir prieinamesnį daugeliui žmonių”, – sako D. Jasinskis. 
Apie „Danske Bank“
Finansinių paslaugų grupė „Danske Bank“, kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Kopenhagoje, yra didžiausias Danijoje ir antrasis pagal turtą bankas Šiaurės Europos finansų rinkoje. Jos akcinis kapitalas sudaro 16,9 mlrd. eurų (apie 58,3 mlrd. litų). Grupė veikia 15-oje valstybių ir turi daugiau nei 660 banko skyrių, kuriuose dirba beveik 22 tūkst. darbuotojų. Grupės paslaugomis naudojasi daugiau nei 5 milijonai žmonių (neskaitant verslo klientų ir valstybinių institucijų).
Ir mažmenines, ir didmenines bankininkystės paslaugas „Danske Bank" Grupė teikia 9-iose šalyse: Danijoje, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Šiaurės Airijoje, Airijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. 

Panašūs įrašai