Balandžio 16 – 19 dienomis Mongolijoje lankiusis Lietuvos verslininkų delegacija sulaukė aukštų šios šalies pareigūnų dėmesio, buvo supažindinta su konkrečiais, bendradarbiavimo galimybes atveriančiais projektais, ir užmezgė vertingų kontaktų, leisiančių žengti į šią, Lietuvos verslui kol kas nedaug pažįstamą, rinką.

Lietuvos verslo konfederacijos suformuotą verslininkų delegaciją sudarė informacinių technologijų, medicinos, švietimo, atliekų tvarkymo, maisto pramonės atstovai. Kaip teigia Konfederacijos generalinis direktorius Algimantas Akstinas, ypatingą dėmesį verslininkams parodė Mongolijos Gamtos, aplinkos ir turizmo ministras T. Damdin. Visi Lietuvos įmonių projektai buvo įdėmiai išklausyti ir asmeniškai perduoti konkretiems asmenims atsakingose institucijose. Lietuvos atstovus taip pat dėmesingai sutiko ir Ulan Batoro meras G. Munkhbayar, susitikime dalyvavo visų savivaldybės departamentų vadovai. Delegacija buvo supažindinta su investavimo Mongolijoje sąlygomis, pristatyti konkretūs investiciniai PPP projektai.

Didžiausią susidomėjimą Mongolijos atstovams kėlė Lietuvos kompanijos „Kodmeda“ pristatyta mobili medicinos paslaugų stotis. Toks įrengimas itin reikalingas gamtinių išteklių gavybos aikštelėse bei klajoklių apgyvendintuose regionuose, tad gali turėti rimtą paklausą šioje šalyje. Mongolijai ruošiantis vykdyti elektroninio parašo diegimo viešąjį konkursą, „Skaitmeninio sertifikavimo centras“ surado partnerius, su kuriais galės sėkmingai jame dalyvauti. Mongolai taip pat susidomėjo viešbučių, turizmo bei transporto specialistų renginio programomis Tarptautinėje teisės ir verslo aukštojoje mokykloje. Delegacijoje dalyvavo ir įmonė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“, jau kuris laikas dirbanti Mongolijos rinkoje ir įdiegusi daugiau nei pusę sostinėje Ulan Batore veikiančių bankomatų. Ši įmonė ieškojo verslo plėtros galimybių. Dvišalio verslo forumo metu buvo paminėtos verslo galimybės žemės ūkio produktų perdirbimo bei šiukšlių ir atliekų tvarkymo srityse.

Lietuvos verslo konfederacijos suformuotas verslininkų delegacija į Mongoliją vyko LR Užsienio reikalų viceministrės Astos Skaisgirytės – Liauškienės oficialaus vizito metu. Oficialioje delegacijoje taip pat dalyvavo LR Ūkio viceministras Daumantas Lapinskas.

Panašūs įrašai