Šiandien Lietuvos darbo biržos organizuotos darbdavių apdovanojimo ceremonijos metu Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Organizacijos sutarė bendradarbiauti sprendžiant visuomenei ir verslui aktualias problemas, derinant darbo pasiūlą ir paklausą. Renginio metu Valdas Sutkus įteikė apdovanojimus trims įmonėms, nugalėjusioms nominacijoje už iniciatyvą pradėti bei plėtoti verslą.

„Šiuo metu Lietuvoje susidariusi dviprasmiška situacija, kuomet nedarbo lygis aukštas, o tuo pačiu metu verslui trūksta kvalifikuotų specialistų. Tai reiškia, kad nepakanka susikalbėjimo tarp valstybės institucijų, sprendžiančių bedarbystės problemas, bei verslo. Valstybės taikomos užimtumo skatinimo priemonės turi atitikti rinkos poreikius, kad nebūtų švaistomos biudžeto ir ES struktūrinių fondų lėšos, o verslui nereikėtų stabdyti plėtros dėl kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo“, – sako V. Sutkus.   

Pasirašydamos bendradarbiavimo sutartį, Lietuvos verslo konfederacija ir Lietuvos darbo birža sieks dirbti kartu vystant šalies darbo rinką, užimtumo rėmimo politiką, skatinti investicijas į žmogiškąjį kapitalą, formuoti konstruktyvų požiūrį į verslą ir verslininką, kaip svarbų socialinį partnerį, darbdavį ir mokesčių mokėtoją. Organizacijos planuoja kartu inicijuoti ir įgyvendinti projektus, skirtus verslumo, ypač jaunimo, skatinimui ir motyvavimui, darbo vietų kūrimui, įmonių socialinės atsakomybės didinimui.

Įteikdamas apdovanojimus už iniciatyvą pradėti ir plėtoti verslą Valdas Sutkus sakė: „Man ypatingai smagu apdovanoti žmones, kurie patys prisideda prie bedarbystės mažinimo Lietuvoje, sukurdami darbo vietą ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Lietuvos verslo konfederacija nemažai dėmesio skiria verslumo skatinimui, ypač jaunimo tarpe, nes verslas yra pagrindinis šalies ekonomikos variklis, užtikrinantis visos visuomenės gerovę“.  

Panašūs įrašai