Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) vykdomo projekto „CREAzone“, skirto jaunimo verslumo skatinimui, finalistai savaitę praleido Londone, mokydamiesi iš tarptautinį pripažinimą pelniusių verslininkų.

Į vieną didžiausių Europos sostinių patirties pasisemti vyko dvylika jaunimo verslumą skatinančio projekto, vykstančio jau pusę metų, finalininkų. Drauge su daugiau nei šimtu verslių studentų, jie, pasidalinę į komandas, dar nuo spalio aktyviai siekė savo idėjas paversti sėkmingais verslais: dalyvavo seminarų sesijose, mokėsi dirbti drauge ir pristatyti savo idėjas.
Pasiekę penktąjį projekto etapą, sukūrę verslo planus, jų modelius pristatę investuotojams ir įveikę konkurentus, dvylika studentų jau yra pasirengę įkurti savo įmones. Kelionė pasisemti tarptautinės patirties į Londoną – viena iš paskutinių sėkmingai finišo tiesiąją pasiekusio projekto veiklų. Studentai Didžiojoje Britanijoje susitiko su tokių įmonių, kaip „Google“, „K&L Gates“, „Yplan“ ar „Mergermarket“ vadovais, tarptautiniams investuotojams pristatė savo verslo planus ir klausėsi jų patarimų.

„Susitikimų metu išgirdome daugybę naujų ir Lietuvoje negirdėtų įžvalgų bei pastebėjimų, manau, kad mūsų verslo planams jie suteiks galimybę konkuruoti ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėse rinkose“, – pasakojo projekto dalyvis Povilas Sidaravičius.

Savaitės susitikimų seriją vainikavo diskusija su daugiau nei 40 milijardų litų visame pasaulyje investavusiu ir ES bei Europos Investicinio banko tarptautiniu rizikos kapitalo ekspertu pripažįstamu mentoriumi Paul Clarke.

„Šiuo ir kitais panašiais Lietuvos verslo konfederacijos įgyvendinamais projektais siekiame skatinti jaunus žmones po studijų ne tik aktyviai ieškotis darbo, bet ir kurti darbo vietas patiems – tik skatindami naujų verslų kūrimąsi galime padėti išspręsti jaunimo nedarbo bei daugybę kitų socialinių problemų Lietuvoje“, – sakė LVK prezidentas Valdas Sutkus.

Projektą „CREAzone“ Lietuvoje organizuoja ir įgyvendina Lietuvos verslo konfederacija – didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija, kurianti palankią teisinę bazę ir aplinką nacionalinio verslo plėtrai. Konfederacija nuolat įvairiomis iniciatyvomis skatina jaunimo verslumą.  Projektas yra finansuojamas Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Panašūs įrašai