Jau liepą Lietuvos verslo konfederacija paskelbs realų atlyginimų dydį Lietuvos įmonėse ir suteiks galimybę palyginti siūlomus atlyginimus ir darbuotojų lūkesčius Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Tyrimu, kuriame šiuo metu dalyvauja daugiau nei 300 Lietuvos įmonių bei 5000 darbuotojų, siekiama išsiaiškinti realų daugiau nei 300 profesijų atlyginimų dydį.  

„Darbo užmokestis ir jo apmokestinimas – šiuo metu didžiausios verslo įmonių patiriamos išlaidos. Verslui labai svarbu žinoti aktualiausią ir naujausią informaciją apie atlyginimų tendencijas šalyje, o Lietuvoje tokios informacijos trūksta. Statistikos departamento pateikiami duomenys paprastai viešumą pasiekia praėjus nemažam laikotarpiui nuo duomenų surinkimo ir atspindi tik vidurkius. Tad  šis tyrimas bus naudingas ir darbdaviams, ir darbuotojams. Ta pati metodika naudojama visose Baltijos šalyse, todėl jo rezultatai ypatingai reikalingi įmon„ėms, vykdančioms veiklą ir samdančioms darbuotojus visose Baltijos šalyse“, – sako Valdas Sutkus, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas.

„Danske Bank“ analitikų vertinimu, vidutinis darbo užmokestis šiemet augs apie 3,5 – 4,0 proc., tačiau laukti tolesnio spartaus augimo aukštyn dar anksti. „Nors ekonomika stabiliai auga, tačiau euro zona išlieka recesijoje, daug neaiškumų yra dėl Rusijos ateities. Aukštas nedarbo lygis taip pat eliminuoja spaudimą  darbo atlygiui didėti", — sako „Danske Bank“ vyriausioji analitikė Violeta Klyvienė. Tiesa, pasak jos, tam tikrų indikacijų, kad dėl tinkamos aukštos kvalifikacijos darbuotojų trūkumo darbo užmokestis sparčiau turėtų didėti tik kai kurių rūšių ekonominėje veikloje, yra.

„Lietuvos įmonės darbuotojų atlyginimus linkusios laikyti po devyniais užraktais, nors pasidalinimas tokia informacija įneštų aiškumo į darbo rinką. Dažname darbo pasiūlyme įmonės siūlo konkurencingą atlyginimą, tačiau koks tai atlyginimas, galima tik spėlioti. Tyrimas padėtų įmonėms įsivertinti realų konkurencingumą ir nustatyti darbuotojų lūkesčius“, – sako Rita Karavaitienė, „CV Online“ marketingo vadovė.

Tyrimas orientuotas į dideles ir vidutines įmones, kurių darbuotojai sudaro didžiąją dalį darbo jėgos. Tyrime pateikiama daugiau nei 300 profesijų, anketos klausimuose prašoma nurodyti pagrindinius įmonių duomenis, bazinių atlyginimų pokyčius, darbo jėgos paklausos pokyčius, darbo sąlygas ir darbo organizavimą. Lygiagrečiai, taikant panašią metodiką, apklausiami ir darbuotojai bei ieškantieji darbo, kas leidžia lengvai palyginti duomenis. Dalyvavimas tyrime yra nemokamas, o dalyvaujančios įmonės gaus tyrimo ataskaitos dalį pagal atsakytų klausimų dalį.

Ta pati metodika naudojama trijose Baltijos šalyse. Tyrimą atlieka „Atlyginimų tyrimo agentūra“ ir „CV Online“, bendradarbiaudama su Lietuvos verslo konfederacija. Tyrimo organizatoriai ragina įmones aktyviai dalyvauti šiame tyrime, kuris suteiks vertingos informacijos visam verslo sektoriui. Tyrimo rezultatai bus paskelbti liepos mėnesį.

Jeigu pageidaujate dalyvauti tyrime, prašome pranešti užpildant šią paraišką.
Patikrinę duomenis atsiųsime Jums asmeninę nuorodą dalyvauti tyrime.
Daugiau informacijos apie tyrimą:
rita@cvonline.lt
Mob: + (370) 620 373 35

Panašūs įrašai