Birželio 16 d. į Turkmėnistaną išvykstanti Lietuvos verslininkų delegacija dalyvaus Lietuvos – Turkmėnistano verslo forume sostinėje Ašchabade bei lankysis jūrų uoste ir naftos komplekse Turkmėnbašy mieste. Verslo forume dalyvaus ir su oficialiu vizitu Turkmėnistane besilankantis LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Lietuvos verslo delegaciją sudaro informacinių technologijų, statybos ir inžinerijos, prekybos, aviacijos, švietimo, teisinių paslaugų ir kitų sektorių atstovai.

 „Turkmėnistano ekonomika – viena sparčiausiai augančių ekonomikų pasaulyje, daugiausiai dėl kylančios pasaulinės energijos ir kitų žaliavų, kurių šioje šalyje yra gausu, paklausos. Lietuva turėtų aktyviau išnaudoti ekonominio bendradarbiavimo su Turkmėnistanu galimybes, ypač paslaugų eksporto srityje. Turkmėnistano ekonomikos variklis – žaliavų eksportas, o modernios infrastruktūros ir įvairių paslaugų poreikis yra didžiulis“, – sako Algimantas Akstinas, vizitą organizuojančios Lietuvos verslo konfederacijos generalinis direktorius.

LR užsienio reikalų ministerijos duomenimis 2012 m. Lietuvos ir Turkmėnistano prekybos apyvarta buvo 78,49 mln. litų. Lietuvos prekybos balansas su Turkmėnistanu buvo teigiamas ir sudarė 65,20 mln. litų. Šiuo metu didžiausią Lietuvos eksporto į Turkmėnistaną dalį sudaro kelių tiesimo ir statybos technika, autotransporto priemonės, saugos arba eismo reguliavimo elektros įranga, naftos produktai. Tikimasi, kad vizito metu bus užmegzti verslo ryšiai, inicijuojami nauji projektai, atversiantys kelius informacinių technologijų, švietimo, statybos, inžinerijos ir kitų paslaugų eksportui iš Lietuvos.

Lietuvos verslininkų vizitą į Turkmėnistaną organizuoja Lietuvos verslo konfederacija bei Lietuvos pramonės, prekybos ir amatų rūmų asociacija, bendradarbiaudamos su LR Vyriausybe, LR užsienio reikalų ministerija, Lietuvos ambasada Azerbaidžane ir Turkmėnistane bei Turkmėnistano pramonininkų ir verslininkų sąjunga. Verslo misija iš dalies finansuojama VšĮ „Versli Lietuva“ įgyvendinamo projekto „Galimybės verslui kurtis ir plėstis“ lėšomis. Šį projektą finansuoja Europos regioninės plėtros fondas. Verslo misijos vykdomas pagal veiklą „Įmonių grupinės eksporto iniciatyvos“.

Panašūs įrašai