Birželio 8 d. Vaidilos teatro patalpose Vilniuje įvykusiame 36-ajame didžiausios šalies verslo organizacijos, paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijančios Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) kongrese su aukščiausiais valstybės pareigūnais buvo diskutuota apie aukštojo mokslo situaciją Lietuvoje bei planuojamas permainas ir įteikti tradiciniais tapę LVK apdovanojimai.

Kaip ir kasmet speciali komisija sprendė kas bus įvertintas trijose kategorijose:  „Socialiai atsakingo verslo“  „Verslo ambasadorius“ bei „Partnerystės lyderis“.

„Vienijame didžiausias ir perspektyviausias įmones, taip pat visapusiškai prisidedame prie verslo interesų atstovavimo ir tuo pačiu labai didžiuojamės narių pasiektais rezultatais. Tradiciniais tapę apdovanojimai – tai įrodymas, kad verslas yra neatsiejama visuomenės dalis, prisidedanti prie bendros gerovės, tiesiogiai kurianti šalį, kurioje gyvename. Tad pastebėti, kaip auga socialiai atsakingas verslas, jausti, kad yra žmonių, kuriems nuoširdžiai rūpi verslo ir visuomenės partnerystė ir kurie suvokia verslo teikiamą naudą, labai svarbu“, – sako LVK prezidentas Valdas Sutkus.

„Socialiai atsakingo verslo“ kategorijoje apdovanojimas šiemet skirtas  „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai“ už visapusišką socialinės atsakomybės veiklą:  indėlį į Klaipėdos miesto gerovę, dėmesį vaikų ir jaunimo užimtumui, bendruomenei, edukacinei-švietėjiškai veiklai bei turizmo skatinimui.

Garbingas „Verslo ambasadoriaus“ apdovanojimas už ilgametį diplomatinį darbą atstovaujant Lietuvos ekonominius interesus, už Lietuvos ir užsienio verslo partnerystės bei investicijų skatinimą, Lietuvos verslo žinomumo užsienyje didinimą, už efektyvų darbą koordinuojant Lietuvos stojimo į ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) procesą paskirtas buvusiam Užsienio reikalų ministerijos išorinių ekonominių santykių departamento direktoriui, dabartiniam energetikos viceministrui Simonui Šatūnui.

Prestižiškiausias apdovanojimas – „Partnerystės lyderio“ statulėlė įteikta Valstybės kontrolieriui Arūnui Dulkiui už Aukščiausiosios audito institucijos profesionalius sisteminius auditus ir išvadas  bei indėlį  savo rekomendacijomis, kompetencija ir pavyzdžiu skatinant visą viešąjį sektorių tobulėti ir vykdyti teigiamus valdymo pokyčius, didinant institucijų veiklos skaidrumą bei efektyvumą.

„Šis garbingas apdovanojimas įsteigtas dar 2001 metais.  Jį jau yra gavę trys Lietuvos Prezidentai, du Lietuvos Ministrai Pirmininkai, taip pat ir kiti Lietuvos verslui nusipelnę asmenys. Džiaugiamės, kad metai iš metų atsiranda žmogus, kuris rūpinasi Lietuvos Respublikos valstybingumo įtvirtinimu ir teisės aktų bazės kūrimu, valstybės politinės ir ekonominės galios stiprinimu, Lietuvos verslo interesų atstovavimu užsienyje taip pat stengiasi vardan valstybės institucijų ir verslo partnerystės“, – apdovanojimo reikšmę pabrėžė LVK prezidentas.

Pasak V. Sutkaus, LVK siekia būti aktyvi ir matoma verslo interesus atstovaujanti institucija, todėl visų narių indėlis ne tik pastebimas, bet ir įvertinamas.

Kongreso metu taip pat įteikti ir LVK „Garbės ženklai“. Šis apdovanojimas skirtas tiems, kurie aktyviai prisidėjo prie LVK veiklos, kūrė teigiamą konfederacijos įvaizdį Lietuvos verslo visuomenėje bei dalyvavo kuriant efektyvų bendradarbiavimą su valdžios institucijomis. Šiemet apdovanojimai įteikti LVK Muitinės ir tarptautinės prekybos komisijos pirmininkui, UAB „Schenker“ vykdančiajam direktoriui Edmundui Daukantui, LVK viceprezidentei, Tv3 generalinei direktorei Laurai Blaževičiūtei, LVK prezidiumo nariui, UAB „Biotechphama“ generaliniam direktoriui Vladui Bumeliui, LVK arbitražo ir mediacijos komisijos pirmininkei, advokatų kontoros „Sorainen“ partnerei Renatai Beržanskienei, UAB „Apdailos ekspertai“ akcininkui Kęstučiui Miliauskui, LR Vidaus reikalų ministerijos regioninės politikos departamento direktoriui Gediminui Česoniui, LR Finansų viceministrei Loretai Maskaliovienei, LR Socialinės apsaugos ir darbo viceministrei Eglei Radišauskienei, LR Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriui Sauliui Urbanavičiui ir žurnalistui, „Žinių radijo“ laidų vedėjui Aurimui Peredniui. 

Nuotraukos iš renginio

Panašūs įrašai