Spalio 2 d. Minske vyko Lietuvos ir Baltarusijos transporto forumas – konferencija „Inovatyvių sprendimų, kaip Lietuvos ir Baltarusijos transporto sektoriams sukurti didesnę pridėtinę vertę, paieška“. Forumo organizatoriai – Lietuvos verslo konfederacija, Lietuvos Susisiekimo ministerija, Lietuvos ambasada Baltarusijoje bei Baltarusijos transporto ir komunikacijų ministerija šį tradiciniu tapusį renginį organizavo jau penktą kartą. 
 
Lietuvos verslo delegacijos nariai dar prieš forumą turėjo galimybę apsilankyti  Kinijos-Baltarusijos industriniame parke „Great Stone“ netoli Minsko, kur susipažino su ambicingu ir moderniu investiciniu projektu, kuriame gali dalyvauti ir Lietuvos kompanijos.
Forumo dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas, šalių transporto ministerijų pareigūnai. Apie naujoves ir modernias galimybes naudojantis ES muitinės kodeksu pranešimą pristatė Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Muitinės kontrolės organizavimo skyriaus viršininkas Vitas Volungevičius. 
Renginio metu pranešimus aktualiomis transporto, logistikos ir ekspedijavimo temomis  skaitė devyni pranešėjai, tarp jų ir LVK narių atstovai, Edmundas Daukantas (LINEKA), Vytautas Milėnas (LINAVA), Egidijus Lazauskas (AB „Lietuvos geležinkeliai“), Arvydas Vaitkus (Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija) bei Vytautas Vitkauskas (INFOBALT). Diskusijos apie pranešimų metu išsakytas naujoves ir laukiančius iššūkius buvo tęsiamos tarp gausiai susirinkusių abiejų šalių  verslo ir valstybinių institucijų atstovų tiek ir forumo pertraukos, tiek ir po renginio individualių pokalbių metu. Forume apsilankė per 80 dalyvių ne tik iš transporto ir logistikos sektorių, bet ir IT bei kitų ūkio sektorių, kurie teikia pervežimams krovinius.
„Tai labai praktiškas ir išskirtinis renginys, kuris jau penktą kartą organizuojamas kaip įžanga į Minske organizuojamą Tarptautinę Baltarusijos transporto savaitę ir jos metu vykstančią teminę transporto parodą. Lietuva ir Baltarusija tokiame dvišaliame kasmetiniame formate apžvelgia visų transporto rūšių ir logistikos aktualijas, laukiančius iššūkius pagal skaitmeninės ekonomikos pokyčius, diegiamas  naujausias muitinės procedūras, mokslininkų atliktus tyrimus ir įžvalgas. Tai yra šio forumo kuriama pridėtinė vertė, kurios gauti kasmet atvyksta abiejų šalių partneriai, tęsdami savo profesinės partnerystės ir gerosios praktikos tradicijas“, – renginiui pasibaigus kalbėjo organizatorių atstovas, Lietuvos verslo konfederacijos generalinis direktorius Algimantas Akstinas.
„Šio forumo organizatorių vardu dėkojame AB „Lietuvos geležinkeliai“, Klaipėdos valstybinio jūsų uosto direkcijai, asociacijos LINAVA ir LINEKA už visokeriopą  paramą, organizuojant  reikalingą ir prasmingą renginį“. 
 
Kaip po šio forumo praneša Lietuvos užsienio reikalų ministerija – „Lietuvos banko 2016 m. duomenimis, Baltarusija užima 4-tą vietą, po Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos, Lietuvos transporto paslaugų rinkų TOP10. Baltarusijos dalis visų tranzitinių krovinių kraunamų Klaipėdos uoste sudarė 34,6 proc. (arba 13,89 mln. t. krovinių)“.

Panašūs įrašai