Ukrainiečių delegaciją atlydėjo IRI – Tarptautinio Respublikonų Instituto padalinio Lietuvoje atstovai, kurie vykdo šalių integracinių procesų ir pažangios patirties dalijimosi projektą.
Svečius priėmęs Lietuvos verslo konfederacijos generalinis direktorius Algimantas Akstinas pristatė LVK veiklą, prioritetinius darbus ir vykdomus projektus, bendradarbiavimo su ES ir Lietuvos valstybinėmis institucijomis patirtį įstatymų leidyboje, socialinio –ekonominio dialogo ir konsultacijų procesuose, darbą su Konfederacijos nariais, jų interesų atstovavimą, bendradarbiavimą su vietos savivaldos institucijomis. Svečius taip pat domino Lietuvos patirtis įstojus į Europos Sąjungą, bei su tuo susiję procesai viešajame ir privačiajame sektoriuose – A.Akstinas atsakė į daugybę svečių klausimų.
„Tokie dalykiniai susitikimai ir pokalbiai ne tik papildomai plečia kontaktus kaimyninėse šalyse, bet ir nutiesia daug naujų galimybių informaciniams mainams“ svečiams kalbėjo A.Akstinas. Savivaldybių atstovų buvo paprašyta informuoti Konfederaciją , kokių jiems prekių ir paslaugų labiausiai trūksta, ką jų regionų ir miestų verslas gali ir turi eksportui ir tuo pačiu prašė perduoti žinią, kad Ukrainos verslas turi ruoštis, mokytis, perimti ir diegti ES prekių ir paslaugų standartus, o tai padės jų šaliai atrasti didelę perkamąją galią turinčią ES vartotojų rinką.

Panašūs įrašai