UAB „Focus Fabrication Group” pasirašė sutartį dėl 4 mln. EUR vertės investicinio projekto Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Kompanija 1.18 ha sklype iki 2019-ųjų vidurio planuoja pastatyti vamzdynų surinkimo ir suvirinimo cechą, įdarbinti apie 40 specialistų ir produkciją eksportuoti Vakarų Europos naftos ir dujų pramonės kompanijoms.

„Focus Fabrication Group” (FFG) iki šių metų vidurio planuoja suprojektuoti 3.700 kv. m vamzdynų surinkimo ir suvirinimo cechą su gamybos, sandėliavimo ir administracinėmis patalpomis. Bendrovė planuoja įdarbinti daugiau kaip 30 aukštos kvalifikacijos vamzdynų surinkėjų bei suvirintojų ir dar maždaug dešimtį darbuotojų administracijoje bei sandėlyje. Pastato statybas planuojama pradėti šią vasarą, o jas užbaigti ir imtis gamybos – vėliausiai antrą 2019-ųjų metų ketvirtį.

Arvydas Galminas, FFG projekto vadovas, komentuoja, kad Klaipėda pasiūlė puikią intrastruktūrą, greitą prieigą jūra iki galutinių klientų Beneliukso šalyse, stiprias ir kvalifikuotas paslaugas investuotojams bei kvalifikuotą darbo jėgą.

„Taip pat vertiname itin profesionalią ir aktyvią Klaipėdos LEZ komandos pagalbą gaunant statybos ir kitus su statyba susijusius leidimus, projektuojant pastatą ir kitose srityse“, – tvirtina A. Galminas.

Klaipėdoje yra didelė ir aktyvi suvirinimo profesionalų darbo rinka, tačiau FFG savo gamykloje planuoja įrengti ir mokymo centrą esamiems ir potencialiems darbuotojams.

Bendrovė į Klaipėda žengia bendradarbiaudama su artima partnere – UAB „Trust Project Services“ – uostamiestyje jau skaičiuojančia trečius veiklos metus ir plėtojančia rangos projektus Vakarų Europos naftos, dujų ir energetikos kompanijoms. Šios bendrovės sėkminga patirtis samdant Klaipėdos ir aplinkinių miestų kvalifikuotus surinkėjus, suvirintojus ir elektrikus taip pat buvo viena priežasčių FFG uostamiestyje imtis gamybos verslo. Visą produkciją FFG ketina eksportuoti, daugiausia Nyderlandų ir Belgijos klientams, vykdantiems veiklą naftos ir dujų, taip pat farmacijos ir maisto pramonėse.

Eimantas Kiudulas, Klaipėdos LEZ generalinis direktorius, tvirtina, kad FFG investicijos toliau stiprins uostamiesčio naftos ir dujų pramonės ekosistemą.

„Pastarojoje sėkmingai dirba tokie žaidėjai kaip „Klaipėdos naftos“ SGD terminamas, SGD klasteris ar jau trečius metus Klaipėdos LEZ sėkmingai gamybą plėtojanti „General Electric“ grupei priklausanti UAB „Advantec“, čia ne tik suvirinanti ir dažanti naftos žvalgyboje naudojamas rites, tačiau turinti ir itin aukštos kvalifikacijos projektuotojų komandą, – sako E. Kiudulas.

„Advantec“ gamykloje Klaipėdos LEZ dirba daugiau kaip 60 žmonių, bendrovė laisvojoje zonoje yra investavusi per 7,5 mln. EUR. Visoje Klaipėdos LEZ dirba daugiau kaip 4300 darbuotojų arba kas 20-as darbingo amžiaus klaipedėties. Su beveik 900 mln. EUR siekiančia investuotojų apyvarta ir 700 mln. EUR eksportu, Klaipėdos LEZ generuoja apie 3% visos Lietuvos eksporto ir bendrojo vidaus produkto.

Mantas Katinas, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius, patvirtina, kad FFG investicija yra dar vienas žingsnis stiprinant Klaipėdą kaip Baltijos regiono naftos ir dujų pramonės centrą.

„Negana to, FFG investuoja ne tik į gamybos infrastruktūrą, bet ir į mokymų centrą. Tai yra kartu tiek indėlis į pajūrio krašto naftos ir dujų ekosistemą, tiek pasitikėjimo mūsų verslo aplinka ženklas“, – teigia M. Katinas.

Panašūs įrašai