Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko didžiausias šalies verslo asociacijas, paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijančios Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) kongresas, kuriame labiausiai prie verslo aplinkos gerinimo, pažangių ir socialiai atsakingų verslo idėjų diegimo prisidėjusiems valstybės pareigūnams ir šalies verslininkams įteikti tradiciniais tapę LVK apdovanojimai bei garbės ženklai.


„Nuolat stebime, kaip vystosi verslas, kokie ekonominiai ir socialiniai sprendimai priimami, ar sudaromos sąlygos sąžiningam verslui. Kadangi esame viena seniausių verslo organizacijų Lietuvoje, turime ir ilgametes savas tradicijas. Kasmet siekiame pastebėti ir pagerbti tuos, kurie didelį dėmesį skiria socialinei atsakomybei, skatina skaidrią partnerystę tarp verslo ir valstybės institucijų, savo aktyvumu ir atkaklumu įkvepia kitus“, – pažymėjo LVK prezidentas Valdas Sutkus.

Apdovanojant Lietuvos valstybės pareigūnus ir pažangiausius verslininkus, didžiausias dėmesys skiriamas trims svarbiausioms nominacijoms – „Partnerystės lyderis“, „Socialiai atsakingas verslas“ ir „Verslo ambasadorius“.

Prestižiškiausias apdovanojimas – „Partnerystės lyderio“ šiemet buvo įteiktas Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui. Premjerui apdovanojimas įteiktas už 2017 metų darbus, kurie svarbūs ir verslo plėtrai, ir valstybės bei visuomenės gerovei. Per septyniolika metų šį apdovanojimą yra gavę du Lietuvos Respublikos Prezidentai, du Ministrai Pirmininkai. Pernai už 2016 metų darbus šis apdovanojimas įteiktas Lietuvos Respublikos Valstybės kontrolės vadovui Arūnui Dulkiui.

„Jau nuo savo darbo pradžios S.Skvernelio vadovaujama vyriausybė vienu iš prioritetų pasirinko socialinio dialogo plėtrą tarp verslo organizacijų, profesinių sąjungų ir valstybės institucijų. Premjero iniciatyva buvo išplėsta Trišalė taryba, priimant į ją naujus partnerius, išaugo šios institucijos politinis svoris. Atnaujintoje Trišalėje taryboje sėkmingai vyko derybos dėl darbo santykių reguliavimo ir pasiekus susitarimą, buvo sklandžiai priimtas naujas Darbo kodeksas. Praėjusių metų pabaigoje pasirašytas Nacionalinis susitarimas dėl šalies pažangai būtinų reformų, po kuriuo ministro pirmininko bei verslo organizacijų ir profesinių sąjungų vadovų parašai. Su Vyriausybe bei atskiromis ministerijomis nuolat vyksta konsultacijos dėl inovacijų plėtros, švietimo sistemos bei mokesčių reformų. Ir šiuo metu dalyvaujame bendrose darbo grupėse dėl verslą reguliuojančių institucijų konsolidavimo. Ši vyriausybė girdi socialinių partnerių balsą ir į jį atsižvelgia.“, – sakė LVK prezidentas.

Šiemet „Socialiai atsakingo verslo“ apdovanojimas įteiktas „Swedbank“ už nuolat vykdomą visapusišką socialinės atsakomybės veiklą: visuomenės finansinio raštingumo skatinimą, savanorystės kultūros ir atviros bendruomeniškos visuomenės propagavimą Lietuvoje.  Apdovanojimą atsiėmė „Swedbank“ Klientų aptarnavimo tarnybos vadovė Jūratė Gumuliauskienė.

„Tikime, kad verslas gali ir turi būti jėga, skatinančia pozityvius pokyčius. Socialinis įsitraukimas yra susijęs su vertybėmis ir noru didinti visuomenės gerovę, o tuo pačiu jis naudingas ir pačiam verslui. Tik etiškas ir atsakingas verslas gali kurti prasmingą, pasitikėjimu grįstą ryšį su klientais bei turėti darbuotojus, kurie nuoširdžiai didžiuojasi savo įmone. Kviečiame Lietuvos verslo bendruomenę– nuo smulkių įmonių iki didžiųjų kompanijų – prisidėti prie to, kad socialinė atsakomybė versle taptų standartu“, – atsiimdama apdovanojimą sakė J.Gumuliauskienė.

Verslui palankios aplinkos kūrimui, ryšių su Lietuvos ir užsienio organizacijomis plėtrai pažymėti skirtas „Verslo ambasadoriaus“ titulas šiemet atiteko Lietuvos banko valdybos nariui Mariui Jurgilui. Jo iniciatyva šalies centrinis bankas kuria palankią aplinką plėtoti finansines technologijas (FinTech), taip didindamas Lietuvos verslo žinomumą užsienio šalyse bei gerindamas mūsų šalies investicinę aplinką.

„Glaudus verslo ir valstybės institucijų bendravimas ir bendradarbiavimas yra būtina sąlygašalies vystymuisi. Tai jau duoda vaisių – Lietuva ryškiai suspindo „FinTech“ žemėlapyje ir mūsų šalis tampa Šiaurės ir Baltijos šalių regiono FinTech centru. Šių įmonių atėjimas į mūsų šalį skatina konkurenciją finansų rinkoje: vartotojams – tai inovatyvios ir pigesnės paslaugos, o verslui naujos galimybės“, – sako verslo ambasadorius M. Jurgilas.

Kongreso metu garbės ženklais apdovanoti verslininkai, mokslininkai bei visuomenės veikėjai, aktyviausiai prisidėję prie LVK vertybių plėtojimo bei dalyvavę vystant socialinį dialogątarp verslo bendruomenės ir valstybės institucijų.

Šiemet „LVK Garbėsženklai“ įteikti: Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkei Kristinai Nemaniūtei – Gagei, Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos prezidentui Laimučiui Paškevičiui, kadenciją baigusiam Lietuvos mokslų akademijos  prezidentui prof. Valdemarui Razumui, „Ellex Valiunas“ įmonių praktikos grupės vadovei Dovilei Burgienei, „Vilniaus komercinio arbitražo teismo“ generalinei sekretorei Vitalijai Baranovienei, Mokslo, inovacijų irtechnologijų agentūros direktoriui Kęstučiui Šetkui, LVK generalinio direktoriaus pavaduotojui Kęstučiui Jankauskui,  „Verslo žinių“ Finansų irapskaitos rubrikos redaktoriui, žurnalistui Vytautui V. Žeimantui ir Vilniaus universiteto ekonomikos mokslų daktarei, docentei Vitai Karpuškienei.

Kongreso metu vyko dvidešimt aštuonias šakines verslo asociacijas ir daugiau kaip 3500 šalies įmonių vienijančios Lietuvos verslo konfederacijos prezidento rinkimai. Naujai ketverių metų kadencijai perrinktas dabartinis šios organizacijos vadovas Valdas Sutkus.

 

Panašūs įrašai