Šiandien paskelbtas bendrovės „Litexpo“ sprendimas atsisakyti dalies veiklų, jas perduodant privačiam verslui – retas, bet sveikintinas žingsnis valstybės kontroliuojamų įmonių sektoriuje. Progresyvus ir šios bendrovės žingsnis samdyti privačią personalo konsultacijų įmonę, kuri atleidžiamiems darbuotojams padės rasti naują darbą.
 
Klausimas kitas – ar kitos valstybės kontroliuojamos įmonės ryšis pasekti tokiu sprendimu atsisakydamos perteklinių veiklų? Lietuvos verslo konfederacija jau ne vienerius metus kelia klausimą dėl nereikalingos ir neefektyvios valstybės valdomų įmonių konkurencijos su verslu, tačiau praktiniai poslinkiai šioje srityje vyksta vėžlio tempais.
 
Tai labai keista, ypač įvertinus tai, kad verslas jau seniai suprato veiklos išgryninimo ir specializacijos finansinę naudą. Perkant paslaugas iš specializuotų teikėjų tose srityse, kur veikia efektyvi konkurencija – pradedant nuo valymo, apsaugos, baigiant finansų, IT priežiūros ar rinkodaros paslaugomis – galima ne tik sėkmingiau koncentruotis į pagrindinę veiklą, bet ir sumažinti išlaidas.
 
Todėl perteklinė valstybės kontroliuojamų įmonių konkurencija su verslu ne tik sukuria disbalansą rinkoje, bet ir mažina pačių įmonių potencialią kapitalo grąžą. Tai rodo ir dabartiniai „Litexpo“ skaičiavimai – bendrovė skaičiuoja, kad net įvertinus išeitines kompensacijas ir kitas išlaidas atleidžiant beveik ketvirtadalį personalo, jau kitais metais įmonė dėl šio sprendimo gaus papildomą 200 tūkst. eurų naudą.
 
Belieka tikėtis, kad „Litexpo“, taip pat dar anksčiau analogišką valdymo reformą pradėjusių „Lietuvos geležinkelių“ sprendimai paskatins ir kitas valstybės kontroliuojamas įmones žengti šiuo keliu. Proveržis šioje srityje ženkliai prisidėtų prie konkurencinės verslo aplinkos gerinimo visoje šalyje.

Panašūs įrašai