Lietuvos verslo konfederacija (LVK) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Nacionaline Antikorupcijos Asociacija (NACA). Sutartyje numatoma ne tik stiprinti įvairias bendras antikorupcines iniciatyvas, aktyviau keistis informacija, bet ir rūpintis skaidriam verslui palankios teisinės aplinkos kūrimu, korupcijos apraiškų eliminavimu.
„Panašu, kad pastaruoju metu turime situacija, kai verslas vis dažniau matomas tik kaip sau naudos siekiantis, poveikiu prekiaujantis ir spaudimą politikams darantis margo visuomenės audinio segmentas. Tačiau toks situacijos vertinimas nėra adekvatus, nes šalyje yra dešimtys tūkstančių skaidriai veikiančių įmonių dirbančių savo darbą, kuriančių produktus bei teikiančių paslaugas. Būtent joms mūsų bendradarbiavimas su NACA ir bus itin naudingas“, – sako LVK prezidentas Valdas Sutkus.
Anot jo, ši partnerystė, bendros iniciatyvos bei teisinės bazės tobulinimas taip pat padės užtikrinti, kad vadinamieji viešosios ir privačios partnerystės (angl. public private partnership, PPP) projektai vyktų skaidriai.
„Galimybių plėtoti privataus ir viešojo sektoriaus partnerystę yra daug ir pasaulio praktika rodo, kad tokie projektai gali būti itin sėkmingi ir ekonomiškai naudingi. Svarbu, kad valstybės institucijų atstovai suvoktų, jog kovoti reikia ne su verslu kaip tokiu, bet su neteisėtu verslu, su neregistruotu lobizmu“, – įsitikinęs V. Sutkus.

Panašūs įrašai