Š. m. gruodžio pradžioje, Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) generalinis direktorius Andrius Nikitinas ir Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos (USPP) prezidentas Anatolijus Kinakhas pasirašė memorandumą, kuriame numatyta aktyvinti ekonominį dvišalį bendradarbiavimą ir partnerystę.
„Esu įsitikinęs, kad tai nebus tik „ popierinis“ susitarimas, o bus konkretūs, abiem šalims naudingi darbai, kurių rezultatus netrukus pamatysime. Mūsu šalis Ukrainos verslininkams gali būti tarsi durys į Europos Sąjungos (ES) rinką. Turime atsižvelgti ir į geopolitinio konteksto keliamus iššūkius, kartu dirbant galime ne tik sustiprinti savo konkurencingumą, bet ir plėtoti investicijas“, – pabrėžė LVK generalinis direktorius A. Nikitinas.
Jis pažymėjo, kad plėtojant skirtingų valstybių verslininkų bendradarbiavimą, labai svarbu yra valstybinių institucijų dėmesys ir palaikymas.
„Mūsų valstybės jau nuo senų laikų yra gan tampriai susijusios ir vyksta intensyvi partnerystė. Pas mus vis daugiau atvyksta norinčių dirbti ukrainiečių, mes dalinamės savo patirtimi, pavyzdžiui informacinių technologijų srityse. Viena iš mūsų organizacijos stipriųjų pusių yra gebėjimas organizuoti verslo misijas, forumus, kuriose verslininkams atsiranda galimybės atrasti naujas rinkas, partnerius. Vienas iš tokių pavyzdžių yra jau 4 LVK suorganizuota verslo misija Jungtinių Arabų Emiratuose (JAE), kuriose mūsų verslininkai ne tik pristatė savo paslaugas ir produkciją, bet ir pasiekė konkrečių susitarimų su vietos verslu. Tikimės, kad galėsime savo patirtimi padėti ir Ukrainos verslininkams žengiant į naujas rinkas“,  – pažymėjo LVK generalinis direktorius A. Nikitinas.
Apie Lietuvos verslo konfederaciją:
LVK yra didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija Tarptautinių prekybos rūmų (International Chamber of Commerce – ICC) oficiali atstovė Lietuvoje ir Pasaulio rūmų federacijos (World Chamber Federation) dalyvė. Konfederacija atstovauja 29 verslo asociacijoms ir 3,5 tūkst. įmonėms, kurios drauge sukuria apie ketvirtadalį Lietuvos BVP. Šios įmonės yra sukūrusios 200 tūkst. darbo vietų – tai sudaro 15 proc. iš visų 1,3 mln. Lietuvos dirbančiųjų. Pagrindinės organizacijos narių verslo sritys: aukštosios technologijos, mokslas ir švietimas, teisės, finansų, logistikos ir kitos paslaugos.

Panašūs įrašai