Šalies aukštosiose mokyklose vykusio verslo skatinimo projekto „Creazone Fusion“, kurį inicijavo Lietuvos verslo konfederacija (LVK), nugalėtojai, sugrįžę iš kelionės į Londoną, neslėpė, kad ji jiems suteikė milžiniškos naudos.
Konkurse laimėjusios komandos „Indigo“ atstovai labiausiai domėjosi, kaip užsienio rinkoms pritaikyti jų sukurtą žaislą „BUDDY“, skirtą autizmu sergantiems, neregiams ir netgi visiškai sveikiems vaikams.
„Londone teko susipažinti su daugeliu žmonių, atrasti naudingų pažinčių, kurios mums tikrai pravers tuomet, kai sulauksime investicijų šio žaislo gamybai, – sakė idėjos autorė Samanta Skridlaitė. – Pavyko užmegzti ryšius su mums labai svarbių šio verslo proceso sričių – marketingo, pardavimų atstovais“.
Londone „Indigo“ kolektyvas susipažino su darželių padėtimi Jungtinėje Karalystėje, Lenkijoje, analizavo būsimą savo gaminio paklausą. „Buvo asmuo, kuris ateityje greičiausiai padėtų mums įžengti į JAV rinką. Apskritai teko bendrauti su daugeliu žmonių, kurių pagalba mums tikrai pravers“, – pasakojo S.Skridlaitė.
Antrąją vietą konkurse laimėjusi komanda „Devoro“ išvykos metu domėjosi savo programėlės „Nighty“, skirtos didmiesčių naktinio gyvenimo entuziastams bei į juos atvykstantiems turistams, vystymo galimybėmis. Juolab kad ji neslepia ambicijų ateityje ją pritaikyti ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos valstybėse, o galbūt ir Londone.
„Ryšių su tinkamais žmonėmis atžvilgiu ši kelionė buvo tiesiog nereali. Susitikome su daugybe savo srities specialistų, pavyzdžiui, „WhatsApp“ kūrėjai papasakojo, kaip vyksta toks darbas. Po kelias valandas klausėmės ir klausinėjome, ištraukėme labai daug informacijos iš visų, su kuriais teko bendrauti“, – pasakojo vienas „Nigthy“ kūrėjų Petras Beinoras.
Trečiosios vietos nugalėtojai – „Vilnius Ubster Farm“, vystanti draugišką gamtai hidroponikos ir akvaponikos sistemą. Inovatyvus auginimo būdas leidžia įkurti jaukų miesto ūkį, kuriame per trumpą laiką, vartotojams patogioje vietoje, būtų galima užauginti salotų, žolelių, daigų ir gėlių, kurių nereikėtų transportuoti, šaldyti ir kitaip apdoroti siekiant išsaugoti maistingąsias savybes.
„Mes savo idėją pirmiausia ketiname įgyvendinti Vilniuje, todėl labiausiai domėjomės patarimais, kur kreiptis, nuo ko pradėti, kaip visa tai veikia iš verslo pusės. Susitikome su sėkmingai Londone dirbančiais lietuviais, kurie suteikė žinių apie visą procesą – nuo projekto pradžios iki plėtros ir perspektyvų“, – sakė „Vilnius Ubster Farm“ atstovė Saulė Gikaitė.
LVK prezidento Valdo Sutkaus teigimu, tokie verslaus jaunimo įspūdžiai įrodė, jog projektas „Creazone Fusion“ ir jo pristatymas Londono verslo bendruomenei buvo itin vykusi idėja.
„Globaliame pasaulyje be tarptautinių ryšių, patirties ir jos perteikimo jau sunkiai įmanoma išsiversti. Ypač tai reikalinga jaunam verslui, startuoliams, nes labai naudinga sužinoti, kaip viena ar kita idėja gali būti įgyvendinta skirtingose rinkose, kas svarbu verslo pasaulyje. Esu įsitikinęs, kad užmegzti ryšiai jauniesiems verslininkams labai pravers ateityje, juk konkuruoti turime ne tik vidinėje, bet ir  tarptautinėje rinkoje“, – pabrėžė LVK vadovas V. Sutkus.
Lietuvos verslo konfederacija įgyvendina projektą „CREAzone – pirmas žingsnis link verslumo ir kūrybiškumo“ Nr. 09.3.1-ESFA-K-731-01-0019, finansuojamą pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ priemonę Nr. Nr. 09.3.1-ESFA-K-731 „Studijų kokybės gerinimas“.

Panašūs įrašai