Startavo jau tradiciniu tapęs jaunimo verslumo mokymų ciklas „Creazone Reinvent“. Kaip rodo patirtis, Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) iniciatyva kartu su partneriais parengta programa jauniems žmonėms vos per pusmetį padeda įgyti neįkainojamos patirties.

Pasak projekto iniciatoriaus, LVK prezidento Valdo Sutkaus, daug pasiekusių verslo atstovų parama jaunimui yra labai svarbi, nes taip įgyjama didžiulės patirties ir išmokstama vengti klaidų, kurias anksčiau galbūt yra padarę kiti.

„Mūsų organizacija atstovauja savo nariams valstybės ir tarptautiniu lygiu, patariame kuriant teisės aktus. Tačiau misija šviesti ateinančią verslo kartą yra viena pagrindinių mūsų užduočių, kuriai tiek konfederacijos vadovai, tiek jai priklausančių įmonių atstovai negaili laiko bei dėmesio. Jau spėjome įsitikinti, kaip idėją turintys jaunuoliai, pabendravę su patyrusiais verslininkais bei mentoriais, ją išgrynina ir paverčia stipriu verslo projektu. Tikiu, kad daug tokių „nenušlifuotų deimantų“ rasime ir per šių metų „Creazone Reinvent“ mokymų ciklą bei kartu nugludinsime ir paversime idėjas apčiuopiamu produktu ar paslauga“, – pažymėjo LVK prezidentas V. Sutkus.

„Tai yra labai naudinga iniciatyva. Praėjusiais metais teko stebėti, kaip iš pradžių tik apytiksliai žinantys, ko nori ir siekia, jaunuoliai iki projekto finišo spėjo pavirsti tikrais specialistais. Jie išmoko dirbti komandoje, tarėsi su mentoriais, tobulino savo projektus. Per šešis mėnesius iš savotiškų mokinukų išaugo jaunos kompanijos, kurios jau žino, kokie jų tikslai ir kaip jų siekti“, – pasakoja viena „Creazone Reinvent“ lektorių, bendrovės „Person Premier“ konsultantė Danguolė Kraskauskienė.

Šįmet mažiausiai pusantro šimto programos dalyvių turės galimybę dalyvauti kūrybiškumo, verslo idėjos pristatymo, viešo kalbėjimo, laiko planavimo, streso valdymo bei verslo idėjos vystymo mokymuose. Vėliau jiems padės mentoriai, vyks verslo idėjų bei planų kūrimo, lyderystės, įmonių steigimo sesijos bei stovyklos. Mokymai bus rengiami didžiuosiuose šalies miestuose –Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, taip pat Utenoje, Anykščiuose.

„Teko pastebėti, kad didmiesčių jaunimas drąsesnis, mažesnių miestelių – kuklesnis. Vis dėlto visi dega noru imtis verslo. Tiesa, neretai stabdo galbūt iš ankstesnės kartos paveldėta baimė, kad tai yra rizikinga veikla. Tačiau jei turi idėją – imk ir bandyk, esi jaunas, klaidos dar atleidžiamos. Neturi apčiuopiamos idėjos – pabūk su tais, kurie turi, tuomet tikrai gali gimti minčių“, – sakė D. Kraskauskienė.

„Creazone Reinvent“ geriausių komandų laukia 1000 eurų prizas idėjos prototipui kurti, IT projektų mokymai, stažuotės JAV, Izraelyje, Singapūre, Europoje, prisistatymas verslo angelų forume „Litban“ bei vakarienė su žinomu verslininku Vladu Lašu.

Creazone Reinvent mokymų ciklas vykdomas pagal projektą „CREAzone 2.0“ – projektas dalinai finansuojamas 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis. „CREAzone 2.0.“ – tai tęstinis projektas, kurio tikslas sujungti žinių ekonomikos įgalintas šiuolaikiškas verslo idėjas ir tradicinių industrijų verslo modelius, sukuriant perspektyvius verslus ir užtikrinant tvarų užimtumo augimą Lietuvos ir Latvijos pasienio regionuose. Projekto koordinatorius – Kauno technologijos universitetas, partneriai – Lietuvos verslo konfederacija, Ventspilio aukštoji mokykla, Latvijos prekybos ir amatų rūmai.

 

Panašūs įrašai