Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) tikslas visada buvo, kad verslas ir valdžia bendrautų pagal skaidriausius standartus. Šiuolaikiškas požiūris į kooperaciją ir bendrą interesų atstovavimą lėmė, kad organizacija vienija 31 verslo asociaciją ir 3,5 tūkstančio bendrovių, kurios drauge sukuria ketvirtadalį Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP).

Konfederacijos plačiai atstovaujamos įmonės, jų vadovai ir darbuotojai yra sukrėsti antradienio  įvykių, kai LVK prezidentas Valdas Sutkus tapo įtariamu galimai netinkama lobistine veikla. Tačiau LVK atstovaujantys asmenys laikosi pozicijos, kad asociacijos ar konfederacijos atstovauja savo narius ir tai yra teisėta veikla. Juk kiekvienos asociacijos tikslas yra viešo ir savo narių intereso atstovavimas.

„LVK veikia pagal LR įstatymus ir mūsų įstatuose įtvirtinti tikslai iš kurių vienas yra sudaryti LVK nariams kuo palankesnes sąlygas verslo vystymui, skatinti veiklos visose verslo srityse plėtrą bei naujų darbo vietų kūrimą, teikti LVK nariams pagalbą vykdant ūkinę veiklą ir ją plėtojant, atstovauti LVK nariams santykiuose su valstybės bei savivaldos institucijomis, nevyriausybinėmis, tarptautinėmis ir kitomis organizacijomis bei asmenimis.

Manome, kad V.Sutkus, kaip LVK prezidentas, turi tiesioginę pareigą atstovauti LVK narių interesus. Be to, Lietuvos bankų asociacija (LBA) yra LVK nariai kaip ir du didieji bankai. Todėl tiek LVK, tiek LBA prezidentai viešai ir aiškiai atstovavo savo narius”, – teigia LVK viceorezidentas Andrius Romanovskis.

Remiantis antradienio įvykiais LVK laikosi pozicijos, kad sulaikymas yra neproporcinga prievartos priemonė. Tikimasi, kad teisėsauga pateiks labai aiškią informaciją, kas vyksta ir per maksimaliai trumpą laiką pabaigs pradėtą tyrimą.

Artimiausiu metu ketinama sušaukti LVK prezidiumo posėdį ir spręsti, kaip toliau vystyti būtiną verslo atstovavimą ir interesų gynimą pagal keliamus aukščiausius standartus.

LVK ir toliau pasisako už Lietuvos verslo telkimą su misija kurti konkurencingą rinką, kuri duotų naudą visuomenei. Konfederacija remiasi verslo sutelktume ir siekia vieningai atstovauti paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų verslo interesus pagal aukštus skaidrumo reikalavimus.

Panašūs įrašai