Lietuvos įmonės, viešojo sektoriaus, kūrybinės ir visuomeninės organizacijos, pasirinkusios žaliąjį kursą, neliks nepastebėtos. Kuriantieji žalesnes žmonių ir prekių judėjimo ar paslaugų teikimo grandines kviečiami jas pristatyti konkurse „Žaliojo susisiekimo link“, kurio finalas vyks Tarptautiniame transporto inovacijų forume jau spalio mėnesį.

Konkurse didžiausias dėmesys bus skirtas susisiekimo sprendimams. Transportas yra vienas labiausiai prisidedančių prie klimato atšilimo, tad pokyčiai šioje srityje gali atnešti apčiuopiamą rezultatą. Taip pat konkurse bus vertinamos ir kitos aplinką tausojančios iniciatyvos.

„Jei norime pakeisti situaciją, turime skatinti konkrečius darbus, iniciatyvas. Kviesdami dalyvauti konkurse, norime atkreipti dėmesį į žaliojo kurso potencialą susisiekimo srityje. Mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, skaitmeniniai sprendimai, energijos tausojimas, visos susisiekimo sistemos tvarumas. Visa tai reikalinga tam, kad sparčiau pereitume prie klimatui neutralios ekonomikos“, – sako konkursą organizuojančios bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Konkurso „Žaliojo susisiekimo link“ paraiškų laukiama iki spalio 1 d. el. paštu nominacijos@ltg.lt arba https://www.litrail.lt/zaliojo-susisiekimo-link. Pateiktas paraiškas vertins iš viešojo ir privataus sektoriaus ekspertų sudaryta komisija. Nominantai ir laimėtojai visuomenei bus pristatyti š. m. spalio 21-22 dienomis vyksiančiame Tarptautiniame transporto inovacijų forume, kurį organizuoja Transporto Inovacijų Asociacija (TIA) ir Susisiekimo ministerija.

„Šių metų Forume pagrindinis dėmesys bus skiriamas transporto ir logistikos sektoriaus transformacijoms ir skaitmenizavimui per artimiausius 10 metų bei tolesnei šio sektoriaus ateičiai. Žalieji sprendimai ir aplinką tausojančios iniciatyvos neabejotinai bus vienos iš esminių proveržio sąlygų tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje“, – pažymi TIA direktorė Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė.

Žalieji apdovanojimai Forumo metu bus teikiami šešiose kategorijose: „Žaliausia savivaldybė“, „Žaliausias judumo startuolis“, „Žaliasis eksportas“, „Dizaino sprendimai geresniam susisiekimui ir tarpsektoriniam bendradarbiavimui“, „Tvarių judumo priemonių skatinimas“ ir „Sprendimas transporto ir logistikos skaitmeninimo srityje“.

Žaliausia savivaldybė bus renkama atsižvelgiant į renovuotų daugiabučių, nutiestų ar rekonstruotų pėsčiųjų, dviračių takų, atsinaujinančią elektros energiją gaminančių vartotojų, elektromobilių ir jų įkrovimo prieigų skaičių, taip pat gatvių apšvietimą, viešąjį netaršų transportą. Žaliojo eksporto kategorijoje bus vertinami produkto ar paslaugos eksporto rinkos, inovatyvumas, unikalumas, įtaka žaliajam susisiekimui.

Taip pat bus renkamas žaliausias judumo startuolis. Juos komisija vertins pagal inovatyvumą, proveržį vykdant žaliojo kurso tikslus, pritaikomumą rinkoje, plėtros galimybes, sprendžiamo iššūkio aktualumą.

Kitos kategorijos skirtos tvaraus judumo priemonėms skatinimui (nuosavą automobilį pakeičiančių tvarių priemonių naudojimui, įmonės indėliui mažinant ŠESD kiekį), inovatyviems, pritaikomiems ir ekonomiškai naudingiems sprendimams transporto ir logistikos skaitmeninimo srityje bei originaliems, sukurtiems laikantis draugiškumo aplinkai dizaino sprendimams geresniam susisiekimui ir tarpsektoriniam bendradarbiavimui.

Konkurso partneriai yra Susisiekimo, Energetikos, Ekonomikos ir inovacijų, Vidaus reikalų, Aplinkos ir Kultūros ministerijos bei Transporto Inovacijų Asociacija.  

Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti https://www.litrail.lt/zaliojo-susisiekimo-link arba teirautis el. paštu. nominacijos@ltg.lt.

Panašūs įrašai