Šiandien Lietuvos verslo konfederacija (LVK) paskelbė deklaraciją „Dėl Rusijos ar Baltarusijos įsteigtų, tiesiogiai ar netiesiogiai valdomų, kontroliuojamų ar finansuojamų subjektų radijo ir televizijos programų retransliavimo ar platinimo internete“. Šiai deklaracijai pritarė ir dauguma Lietuvoje veikiančių televizijos programų retransliuotojų ir platintojų internete, įskaitant Lietuvos kabelinės televizijos asociaciją (LKTA), „Go3“ televiziją, „Cgates“.

Deklaraciją palaikančios įmonės pritaria Lietuvos radijo ir televizijos komisijos rekomendacijai Lietuvoje veikiantiems televizijos programų retransliuotojams ir platintojams internete neretransliuoti Rusijos ar Baltarusijos įsteigtų, tiesiogiai ar netiesiogiai valdomų, kontroliuojamų ar finansuojamų subjektų radijo ir televizijos programų.

„Šia deklaracija raginame visus susilaikyti nuo rusiškos ir baltarusiškos kilmės televizijos programų retransliavimo, kuriomis šie autoritariniai režimai bando skleisti savo įtaką ir nuodyti mūsų bendrapiliečių protus, prisidengiant apsimestiniais žodžio laisvės šūkiais“, – teigė LVK prezidentas Andrius Romanovskis.

Jan Wykrytowicz, TV3 Grupės „PayTV Baltics“ generalinis direktorius sako: „Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, „Go3“ televizija nedelsdama sustabdė rusiškų TV kanalų platinimą, pašalino rusiškos kilmės turinį ir sustabdė Rusijos sportininkų ir sporto lygų (KHL) varžybų transliacijas. Siekiame užtikrinti, kad žiūrovai Lietuvoje ir Baltijos šalyse gautų geriausios kokybės turinį, be Rusijos propagandos įtakos. Mūsų organizacija turi aiškią ir tvirtą poziciją šiuo klausimu ir nėra linkusi atkurti rusiškų televizijos kanalų retransliacijų“.

„Vos prasidėjus brutaliai Rusijos invazijai į mūsų brolišką Ukrainą, verslas Lietuvoje vienijo jėgas ir visomis išgalėmis teikė kaimynams humanitarinę pagalbą, prieglobstį, užtikrino kitus gyvybiškai svarbius poreikius. „Cgates“ pareiga dar gi ir šviesti visuomenę bei saugoti ją nuo propagandos šiuo visam pasauliui tokiu jautriu metu. Tikime, kad mūsų sprendimas nebetransliuoti jokių kenkėjiškų televizijos kanalų, padėjo žiūrovams Lietuvoje sėkmingai apsisaugoti nuo melagienų, žalingo suinteresuotų asmenų poveikio ir užkirsti kelią Rusijos režimui pelnytis iš Lietuvos žmonių.

Be jokios abejonės, vienijame jėgas su telekomunikacijų verslo kolegomis ir toliau – mes palaikome Lietuvos radijo ir televizijos komisijos rekomendaciją Lietuvoje veikiantiems televizijos programų retransliuotojams ir platintojams internete neretransliuoti Rusijos ar Baltarusijos įsteigtų, tiesiogiai ar netiesiogiai valdomų, kontroliuojamų ar finansuojamų subjektų radijo ir televizijos programų. Karas Ukrainoje – mūsų visų karas už laisvę. Todėl privalome visi kartu tęsti pradėtą darbą – maksimaliai apsaugoti Lietuvos piliečius nuo juos pasiekiančio kenksmingo turinio, keliančio klausimus, ar tikrai ta mūsų visų laisvė tokia galinga.“ – sako „Cgates“ generalinis direktorius Tomas Burovas.

„Lietuvos rusai ir gudai turi teisę į televizinį turinį savo gimtąja kalba, tačiau jis turi būti pasiekiamas tik iš demokratiškų valstybių, be Lietuvai priešiškos karo propagandos. Todėl raginame Lietuvos autorius aktyviau kurti, o Vyriausybę remti turinį rusų kalba ir taip atsverti Kremliaus melo ir smurto propagandą“, – kalbėjo A. Romanovskis. Šia deklaracija taip pat siūloma Lietuvos Respublikos Seimui kuo greičiau priimti Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kurios numatytų draudimą retransliuoti ar platinti internete televizijos programas, kuris galiojo įvedus nepaprastąją padėtį visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Kviečiame susipažinti su deklaracija dėl Rusijos ar Baltarusijos įsteigtų, tiesiogiai ar netiesiogiai valdomų, kontroliuojamų ar finansuojamų subjektų radijo ir televizijos programų retransliavimo ar platinimo internete:

Panašūs įrašai