Praėjusią savaitę LVK inicijuota Efektyvios valstybės komisija pradėjo bendradarbiavimą su „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Jo tikslas – rasti sprendimus, kurie pagreitintų procesus ir gerintų verslo klientų patirtį. Susitikimo metu buvo sutarta rengti reguliarius susitikimus, kuriuose būtų apžvelgiamas progresas ir kartu ieškoma tinkamiausių sprendimų.

„Neabejojame, kad konstruktyvus dialogas ir bendradarbiavimas su ESO leis spręsti verslui aktualiausius klausimus ir efektyvinti procesus“, – po susitikimo sakė LVK viceprezidentas ir Efektyvios valstybės komisijos narys Donatas Jurevičius.  

Pirmajame susitikime buvo aptarta techninių sąlygų galiojimo problematika ir pasiūlyti sprendimai, kaip verslo klientai galėtų būti aktyviau informuojami apie sąlygų galiojimo pabaigą. Ribota suderinto projekto galiojimo trukmė taip pat gali tapti iššūkiu vystant didelio mąsto projektus, todėl buvo aptartos galimybės gerinti koordinavimą vystant projektus etapais.

Aktyvesnė stambių verslo klientų vadyba ir efektyvesnis vieno langelio principo įgyvendinimas taip pat prisidėtų prie mažesnio neužtikrintumo ir geresnio rizikų valdymo. Gerosios praktikos šioje srityje įkvepia – aktyvi vadyba gali ženkliai prisidėti prie stambių verslo klientų pasitenkinimo.

„Siekiame spartinti procesus, mažinti biurokratinę naštą ir užtikrinti, kad verslo klientams būtų teikiamos kuo efektyvesnės paslaugos. Reguliarios darbo grupės padės dar greičiau reaguoti į kylančius iššūkius. Mūsų tikslas – skaidri, moderni ir verslo poreikius atitinkanti infrastruktūros valdymo sistema, kuri ne tik pagerins klientų patirtį, bet ir užtikrins tvarų tinklo vystymą“, –  sakė ESO Paslaugų tarnybos vadovė Agnė Domarkienė.  

Verslo atstovai supranta, kad ESO susiduria su rimtu iššūkiu dėl rezervuojamų, tačiau vėliau dėl įvairių priežasčių nepanaudojamų pajėgumų. Ši situacija reikalauja didelių resursų ir turi neigiamą poveikį tinklo vystymui. Dėl šios priežasties matome didelį poreikį aiškiau identifikuoti projektus, kurie yra realiai vystomi arba turi realų potencialą, bei kurti paskatas mažinti neperspektyvių projektų kiekį ir optimizuoti rezervuotas galias. Bendradarbiavimas su verslu šioje srityje leistų spręsti eilę probleminių aspektų ir didinti planavimo efektyvumą.

Galiausiai, buvo aptartos galimybės efektyviau dalintis informacija apie esamą ir planuojamą infrastruktūrą su kitais tinklų tiekėjais ir institucijomis. Bendra platforma, kurioje gyvu laiku būtų matoma visa esama ir vystoma infrastruktūra leistų išvengti atvejų, kai projekto sąlygos nebegali būti įgyvendintos dėl kitos infrastruktūros pokyčių, kurie įvyksta derinimo ar pasiruošimo etapuose.

#VerslasLietuvai

Panašūs įrašai