Lietuvos verslo konfederacija (LVK) reiškia susirūpinimą dėl šiandien prasidedančioje Seimo pavasario sesijoje svarstyti ir priimti suplanuotos mokesčių reformos, apie kurią verslo bendruomenė šią dieną neturi jokios informacijos. Baiminamasi, kad už uždarų durų rengiama mokesčių reforma gali reikšti, jog bus siekiama didinti mokesčius, o Vyriausybės pažadai nedidinti mokestinės naštos liks tik pažadais.
„Verslas, darbuotojai ir visuomenė, būdami pagrindiniais mokesčių mokėtojais, dabar yra nežinioje, nes su jais nėra kalbamasi ir vienintelė mintis kuri kyla, kad mokesčiai bus keliami, todėl sąmoningai vengiama kalbėtis”, – teigė LVK prezidentas Andrius Romanovskis.
„Kaip iš giedro dangaus pasirodė bankų solidarumo mokestis, o dabar finansų ministerija siunčia signalus apie verslo pajamų apmokestinimo didinimą, nors šių pajamų prilyginimas pajamoms iš darbo santykių yra tarytum lyginti obuolius su apelsinais – juk ne viskas, kas apvalu yra obuoliai”, – sakė A. Romanovskis.
Kartu LVK kritikuoja prastą Finansų ministerijos komunikaciją ir socialinio dialogo stygių. Nors 2021 m. buvo inicijuotos viešosios konsultacijos ir sudaryta Mokestinių lengvatų priežiūros darbo grupė, kurioje aktyviai dalyvavo ir savo pasiūlymus teikė LVK, kitos verslo ir visuomeninės organizacijos bei profesinės sąjungos, tačiau praėjus dvejiems metams, darbo grupės nariai ir visuomenė vis dar neturi jokios informacijos apie jos rezultatus bei Finansų ministerijos pasirinktas mokestinės reformos kryptis. Dabar baiminamasi, kad reformą skubiai patvirtinti skatins Europos Komisijos sprendimas suspenduoti 26 mln. Eur lėšų pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę (RRF) dėl dalies nepasiektų rodiklių – tarp kurių ir neįgyvendinta mokesčių reforma.
„Turėjome visas galimybes savalaikiai išdiskutuoti galimas mokesčių reformos kryptis, tačiau to padaryta nebuvo, o dabar norima prabėgti maratoną per valandą. Verslas, darbuotojai ir visuomenė bus pagrindiniai mokesčių reformos recipientai, tad prieš priimant konkrečius sprendimus turi įvykti išsamios diskusijos, o ne apsiribota formaliu sprendimų derinimu, kuris realybėje neturės jokios įtakos”, – teigė LVK prezidentas.
LVK raštu kreipėsi ir į Finansų ministrę Gintarę Skaistę su prašymu kuo skubiau pateikti planuojamus svarstyti mokestinių įstatymų pakeitimus ar bent jų gaires, kad suinteresuotos pusės galėtų tinkamai išanalizuoti ir pateikti pasiūlymus bei taip prisidėti prie kokybiškos teisėkūros.