Devynioliktus metus iš eilės vykstančiame knygos meno konkurse „Vilnius 2011“ geriausiai išleistos 2011 m. knygos apdovanojimą pelnė LAWIN advokatų kontoros meno kolekcijos albumas „Lituania in Atlantibus“. Šiandien prasidedančioje Vilniaus knygų mugėje LAWIN meno kolekcijos albumo kūrėjai atsiims jiems skirtą apdovanojimą. LAWIN yra šios knygos – senųjų Lietuvos žemėlapių albumo – mecenatė, leidėja ir iniciatorė. „Lituania in Atlantibus“ – jau trečias LAWIN meno kolekcijos leidinys ir antrasis albumas, skirtas senovinei kartografijai.
Pagrindinę Metų premiją Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir Knygos meno konkurso ekspertų komisija skyrė knygos dailininkei Sigutei Chlebinskaitei. Knygą sudarė istorikas Algimantas Muzikevičius ir LAWIN advokatų kontoros darbuotoja Jurgita Semenauskienė. Prie knygos projekto įgyvendinimo prisidėjo ir kiti profesionalūs specialistai – maketuotoja Gražina Kazlauskienė, fotografas Vaidotas Aukštaitis ir vaizdų redaktorius Arvydas Maknys.
„Didžiuojamės šiuo ypatingu apdovanojimu. Esame ypač dėkingi knygos dailininkei Sigutei Chlebinskaitei, kurios dėka turime jau trečią LAWIN meno albumą. Parama menui visada buvo mūsų advokatų kontoros kultūros dalis, todėl džiaugiamės galėdami prisidėti prie Lietuvos knygos meno ir knygos kultūros puoselėjimo“, – teigia LAWIN advokatų kontoros vadovaujantysis partneris Rolandas Valiūnas.
Knygoje pristatoma didžiausia Lietuvoje privati senųjų lituaninių žemėlapių kolekcija ir kryptingai sukomplektuotas atlasų frontispisų (antraštinių graviūrų) rinkinys, iliustruojantis šių specifinių meno kūrinių evoliuciją nuo XVI iki XVIII a. pabaigos, bei paaiškinama, kodėl Lietuvos valstybės vardas senuosiuose žemėlapiuose rašomas taip įvairiai. Knyga suteikia galimybę įsivaizduoti, kaip atrodė pirmieji senoviniai atlasai. Žemėlapių rinkinius, leistus jau XVI a., puošė antraštinės  graviūros, kurių kiekviena – unikalus meno kūrinys, apipintas simboliais ir alegorijomis, vertas atidaus dėmesio ir tyrinėjimo. Bene žinomiausias knygoje reprodukuotas ir aprašytas eksponatas yra Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės žemėlapis, dar vadinamas Mikalojaus Radvilos „Našlaitėlio“ žemėlapiu, kuris pirmą kartą buvo išspausdintas 1613 m.
Albumo sudarymo ir leidybos darbus koordinavusi Jurgita Semenauskienė džiaugiasi, kad buvo įvertintas albumą kūrusių žmonių profesionalumas ir begalinės pastangos. „Toks pripažinimas tik dar kartą patvirtina, kad turint stiprią komandą ir darbą atliekant su meile, galima pasiekti puikių rezultatų“, – teigia J. Semenauskienė.
Vienas knygos sudarytojų Algimantas Muzikevičius kviečia knygos „Lituania in Atlantibus“ skaitytojus ne tik pasigrožėti senaisiais žemėlapiais bei antraštinių graviūrų simbolika, susipažinti su glaustai išdėstyta Europos kartografijos istorija, bet ir susimąstyti apie tai, kokį rezultatą gali pasiekti mecenato iniciatyva, kolekcininko polėkis, intuicijos bei racionalumo pusiausvyra ir visiškos kūrybinės laisvės suteikimas knygos sudarytojų kolektyvui.
LAWIN advokatų kontora jau yra išleidusi meno kolekcijos albumus „Delineatio Lituae“ (2009 m.) ir „Peizažo erdvė“ (I tomas, 2010 m.). Pirmasis skirtas pristatyti svarbiausius Lietuvos valstybės ir teisės istorijos faktus, iliustruojant juos Lietuvos kartografijos ir senųjų raižinių pavyzdžiais iš LAWIN kolekcijos. 2009 m. šis leidinys gavo Kultūros Ministerijos Knygos meno konkurso apdovanojimą meno albumų kategorijoje. Antrasis leidinys – „Peizažo erdvė“ – menotyros daktarės Nijolės Tumėnienės ir menotyrininkės Dalios Tarandaitės dėka atskleidžia Lietuvos peizažinės tapybos raidą XIX–XX a.

Panašūs įrašai