Rugsėjo 17-26 dienomis vyko Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) organizuota verslo misija į San Franciską ir Los Andželą, Jungtines Amerikos Valstijas (JAV). Misijoje dalyvavo 12 įmonių iš kompiuterinės įrangos kūrimo, informacinių technologijų, meninės kūrybos ir kelionių organizavimo sričių.  Prie misijos sėkmingo įgyvendinimo prisidėjo Amber Tech klusteris ir Inovacijų agentūra.

Šios misijos tikslas buvo susipažinti su nauja užsienio rinka, praplėsti Lietuvos ir JAV ekonominius santykius, plėtoti eksport galimybes, rasti potencialių partnerių ir pasisemti naujų idėjų.

Misija prasidėjo San Francisko mieste, kur dalyviai lankėsi technologijų centre Plug & Play, kuriančiame unikalią ekosistemą, kurios tikslas – apjungus pokyčių kūrėjus ir pasaulyje pirmaujančias organizacijas – kurti ir įgyvendinti ateities technologijas. Centre misijos dalyvius pasitiko investuotojai Karolina Urbonaitė ir Davis Auksmuksts, kurie supažindino su centro istorija, dalinosi savo istorijomis bei savo pasakojimais dalyvius sudomino realiomis galimo bendradarbiavimo perspektyvomis.

Verslo delegacija turėjo galimybę dalyvauti vienoje svarbiausių informacinių technologijų ir skaitmenizacijos inovatorių susitikimo vietoje JAV – Tech Crunch Disrupt konferencijoje ir parodoje, taip pat dalyvavo B2B susitikimuose su potencialiais partneriais ir startuolių mugėje. Misijos dalyviai itin teigiamai vertino ir galimybę prisijungti prie verslo pusryčių „Lithuanian Tech Breakfast Networking“, kur susitiko su startuoliais ir IT įmonėmis, besidominčiomis partnerystės galimybėmis bei Lietuvos verslo bendruomenės San Franciske nariais. Renginys suteikė realias galimybes tiek pasidalinti skirtingos verslo aplinkos šalyse patirtimis ir žiniomis, tiek pristatyti atstovaujamus verslus bei galimai užmegzti verslo kontaktus.

Dalis verslo misijos dalyvių pasirinko savarankiškai tęsti misiją San Franciske ir pratęsti dalyvavimą Tech Crunch konferencijoje bei parodoje, taip pat aktyviai dalyvavo B2B susitikimuose su potencialiais partneriais.

Tuo tarpu didžioji verslo delegacijos dalis tęsė misijos programą kitame JAV mieste – Los Andžele, kur dalyvavo iškilmingame verslo renginyje „Co-creating the Future: Join Forces for innovation and advancement at the Los Angeles – Lithuanian Business Forum“ UCLA koledže. Forumą atidarė ir diskusijose dalyvavo LR Prezidentas Gitanas Nausėda.

Renginyje pristatytos Lietuvos IT sritys, Los Andželo rinkos aktualijos. Viešų diskusijų metu aptartos verslo bendradarbiavimo galimybės, taip pat proveržio technologijos, skatinančios žaliąją transformaciją ir nulinio poveikio klimatui įsipareigojimus, irgi aptartos naršymas skaitmeninėje aplinkoje temos (junglumas, prekyba ir transportas informacijos amžiuje) ir kt.

Taip pat verslo delegacija kartu su LR prezidentūros komanda turėjo galimybę apsilankyti NASA Jet Propulsion Lab, kur buvo pristatyti svarbiausi NASA projektai, kalbėta apie galimą bendradarbiavimą, tiekėjų tinklą ir kitas galimybes. Kitomis dienomis dalyviai lankėsi Amerikos gynybos įmonėje „Anduril“, kuri specializuojasi autonominių sistemų srityje, paieškų sistemos įmonėje-lyderėje „Google“ bei įmonėje „Riot Games“, kuri yra vieno populiariausio pasaulyje kompiuterinio žaidimo „League of Legends“ kūrėja.

Misijos dalyviai šią misiją vertiną kaip itin turiningą ir suteikusią daug galimybių tiek pasisemti vertingų žinių apie JAV rinką, tiek rasti naujų kontaktų ir potencialių partnerysčių:

Laimonas Vainoris, „Androiti“ UAB: “Verslo misija į Kaliforiną praėjo tikrai sklandžiai ir atnešė naudingų įžvalgų apie JAV IT rinką ir daug naujų kontaktų JAV, iš kurių tikimės išsivystys tolimesnės partnerystės. Ypač vertingi ir naudingi kontaktams užmegzti buvo „networking” renginiai tiek San Franciske, tiek Los Andžele – visi buvo tikrai gerai suorganizuot ir paliko stiprų įspūdį dėl aukštų organizavimo standartų bei suteikė progą užmegzti naudingų kontaktų tiek su Amerikos lietuviais, tiek su į renginius pakviestais įvairių kompanijų atstovais. Taip pat naudinga buvo ir Tech Crunch Disrupt konferencija, kuri suteikė progą užmegzti naujų kontaktų ir suteikė naudingų įžvalgų apie mūsų tikslinę rinką JAV. Taip pat naudingi buvo mūsų ekonomikos atašė suorganizuoti vizitai į tikslines JAV kompanijas. Tikimės, kad iš kai kurių vizitų išsivystys tolimesnės verslo partnerystės”.

Erika Maslauskaitė, UAB „Deverium“: „Esu dalyvavusi ne vienoje verslo misijoje, atstovaudama kitas tech sektoriaus kompanijas, tačiau ši buvo išskirtinė, nes turėjau garbės atstovauti ne tik tech ekosistemą, savo verslą bei tuo pačiu ir jausti vienybe atstovaujant Lietuvos talentus. Džiaugiamės, kad per labai trumpą laiką pavyko susitelkti su lyderiaujančiomis technologijų įmonės į klasterį „Ambertech” ir padedant Lietuvos Verslo konfederacijai (Emilijui Ruželei ir Gintarei Boreikytei), Inovacijų agentūrai, Konsulatų atstovams New York’e (Andriui Nevierai) ir Los Andžele (Mantui Zamžickui) pavyko išvykti su tokia didele delegaciją į Kaliforniją, JAV. Ši verslo misija neabejotinai prisidėjo stiprinant ryšius su klientais ir partneriais JAV bei užmezgant naujas bendradarbiavimo galimybes. Manau, kad svarbu tokias integruotas verslo misijas tęsti ir skatinti jų ilgalaikį tęstinumą“.

Mantas Mažūna, UAB „Baltic Amadeus“: „Tai buvo viena įdomiausių ir įsimintiniausių verslo kelionių per mano daugiau nei 15 m. Negana to, kad viskas buvo sklandžiai suorganizuota, pavyko užmegzti naudingų kontaktų su JAV įmonėmis. Nepraėjus nė savaitei po vizito, jau organizuojame susitikimus su svečiais Lietuvoje. Matome didelį paslaugų eksporto potencialą į JAV, taip pat yra įvairių galimybių kartu su JAV bendrovėmis imtis stambesnių projektų įgyvendinimo“.

Lietuvos verslo konfederacija džiaugiasi sėkminga verslo misija ir tikisi, kad dalyviai ne tik turėjo galimybę susipažinti su viena didžiausių pasaulio rinkų, bet ir plėtos užmegztus ryšius.

Ši verslo misija buvo organizuota įgyvendinant projektą „Eksporto skatinimas pandeminiu ir popandeminiu laikotarpiu“, kurį dalinai finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos 3 prioriteto „Smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumo skatinimas“ priemonę Nr. 03.2.1-LVPA-K-801 „Naujos galimybės LT“. 

Daugiau informacijos apie LVK organizuojamas verslo misijas galima rasti čia

Kiti renginiai