Pradėdama visuotinį vakcinacijos procesą, valstybė susiduria su daugybe iššūkių, kuriuos verslas jau yra patyręs. Kaip greitai ir kokybiškai paskleisti informaciją, kaip sutelkti darbuotojus ir darbdavius įvairiuose šalies regionuose – tai tik keli iš daugelio klausimų, į kuriuos teks atsakyti valdžios ir sveikatos apsaugos institucijoms, besistengiančioms užtikrinti sėkmingą ir efektyvų šios operacijos įgyvendinimą.

 „Toks masinis vakcinacijos procesas – precedentas daugelio šalių gyvenimuose. Jo sėkmę užtikrinti gali tik efektyvus, sklandus ir profesionalus viešo ir privataus sektoriaus veikimas. Suprasdami situacijos rimtumą ir svarbą, galime drąsiai pasakyti: verslas yra atviras ir pasirengęs dalintis kompetencijomis, žiniomis, patirtimis, ir žmonėmis idant kuo greičiau išbristume iš mūsų kasdienybę pasiglemžusios pandeminės situacijos“, – sakė Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Andrius Romanovskis. Pasak A. Romanovskio, ne tik medicinos, bet ir verslo bendruomenė  ypatingai laukė COVID-19 vakcinos. Todėl dabar bus gyvybiškai svarbu užtikrinti sėkmingą vakcinacijos procesą.

Dar šiemet, pirmajame vakcinacijos etape bus skiepijamos labiausiai pažeidžiamos medikų grupės. Vėliau vakcina pasieks ir didžiąją dalį šalies gyventojų. Planuojama, kad Lietuvoje bus paskiepyti daugiau kaip 2 milijonai žmonių.

„Bet kuris logistas patvirtins, kad atlikti 2 milijonus operacijų per tokį trumpą laiką – ypatingas iššūkis. Tačiau mes su tokiais iššūkiais susiduriame nuolat – didelių žmonių srautų valdymas, atsikartojančių nenutrūkstamų procesų užtikrinimas – tai mūsų darbo kasdienybė. Esame pasiruošę padėti ir prisidėti, pasidalinti savo patirtimis ir žiniomis”, – sakė LVK viceprezidentas ir logistikos bendrovė „Rhenus Logistics“ UAB“ vadovas Arūnas Bertašius.  

Privačios medicinos įstaigos jau dabar aktyviai dalyvauja COVID-19 pandemijos suvaldyme  – suteikia būtinas medicinos paslaugas, skiria medicinos darbuotojus į formuojamus Covidinius padalinius ligoninėse, karščiavimo klinikose ar mobiliuosiuose punktuose. Privačios laboratorijos atlieka koronoviruso tyrimus, o privačių šeimos gydytojų indėlis vykdant gyventojų visuotinę vakcinaciją, akivaizdu, taip pat bus ypatingai svarbus.

,,Jau dabar privačios sveikatos priežiūros įstaigos gali neatlygintinai skirti papildomus resursus visuotinei gyventojų vakcinacijai nuo koronoviruso. Mūsų narys, privačių diagnostikos laboratorijų tinklas savo lėšomis gali pristatyti vakcinas į 300 vakcinacijos vietų visoje Lietuvoje. Nemažai asociacijos narių turi  įrengtas vakcinacijos patalpas ir sertifikuotus specialistus, todėl yra pasirengusios neatlygintinai skiepyti Lietuvos medikus ir visus gyventojus valstybės įsigytomis vakcinomis. Taigi, esame pasirengę, norime ir galime padėti ir prisidėti prie efektyvios ir profesionalios kovos su pandemija“, – vardino LVK Tarybos narys ir Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos prezidentas dr. Laimutis Paškevičius.

 „Ši pandemija nėra vien valstybės institucijų problema. Verslas taip pat yra atsakingas už jos suvaldymą. Todėl visomis savo išgalėmis padėsime Lietuvos valstybei ir mūsų piliečiams”, – sakė LVK prezidentas Andrius Romanovskis.

Lietuvos verslo konfederacija – didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija Lietuvoje. Kartu su profesinių sąjungų, nevyriausybinių organizacijų atstovais LVK yra pakviesta dalyvauti Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės sudarytos Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos pasiūlymams dėl COVID-19 ligos valdymo veikloje.

Panašūs įrašai