Lietuvos verslo konfederacija (LVK) kreipėsi į Vyriausybę: Ingridą Šimonytę, Aušrinę Armonaitę bei Arūną Dulkį, siekdama atšaukti ribojimus ne maisto prekių parduotuvėms. Siūloma atnaujinti visų fizinių parduotuvių, viršijančių 300 kvadratinių metrųplotą, veiklą, kuri šiuo metu yra uždrausta.

Pandeminės ekonomikos akivaizdoje svarbu apsaugoti mūsų piliečių sveikatą ir tuo pačiu užtikrinti sąžiningą skirtingų verslų konkurenciją. Akivaizdu, kad mums visiems reikia prisitaikyti prie naujos realybės ir išmokti saugiai veikti. Mes, kaip verslininkai esame pasiruošę prisiimti papildomus reikalavimus, kurie apsaugotų mūsų klientus ir darbuotojus bei tuo pačiu leistų išgyventi pandemijos sąlygomis“, – minėjo Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis. 

Lietuvos verslo konfederacija siūlo leisti veiklą visoms mažmeninės prekybos parduotuvėms, turinčioms įėjimą iš lauko arba atskirą įėjimą, nustatant distancinius lankytojų reguliavimo reikalavimus. Jeigu parduotuvės dydis yra iki 300 kvadratinių metrų, vienam jos lankytojui turėtų būti užtikrintas bent 20m2 plotas patalpoje. Jeigu parduotuvė yra didesnė nei 300m2, plotas vienam lankytojui turėtų būti didinamas bent iki 25m2.. Toks siūlymas remiasi maisto prekių parduotuvių praktika, tačiau yra net pusantro karto didesnis, atsižvelgiant į saugaus ploto klientui užtikrinimą.  

Siūlydama atnaujinti fizinių parduotuvių veiklą, Lietuvos verslo konfederacija pateikia ir galimus prekybininkų įsipareigojimus, kurie padėtų užtikrinti saugų apsilankymą prekybos vietose. Prekybininkų įsipareigojimai apima ne tik griežtą pirkėjų skaičiaus kontrolę, bet nuolatinį darbuotojų testavimą ir užtikrinimą, jog visas personalas dirbtų su medicininėmis veido kaukėm/respiratoriais.

LVK atstovai pažymi, jog valstybei negalint patenkinti šių prekybininkų lūkesčių, derėtų taikyti tokias paramos priemones, kurios padėtų kompensuoti prekybos įmonių nuostolius, patiriamus dėl verslo uždarymo. Šiuo metu dėl griežtų ribojimų dalis mažmeninės prekybos vietų negali veikti jau trečia mėnesį, o tai neišvengiamai sukels didžiules verslų griūtis artimiausiu metu. 

Taip pat yra pastebima, jog įstatymai, ribojantys parduotuvių, didesnių nei 300m2 veiklą, nėra taikomi kitose Europos valstybėse. Tokie draudimai ne tik suduoda didelį ekonominį smūgį verslams, tačiau ir sukuria nesąžiningą konkurenciją. Lietuvos verslo konfederacija, atstovaudama įvairias prekybos įmones, yra pasiruošusi diskutuoti, teikti siūlymus ir kartu ieškoti geriausių sprendimų, kurie leistų tinkamai valdyti pandemiją ir užtikrintų ekonomikos gyvybingumą.

Panašūs įrašai