Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) darbuotojai buvo įtraukti į visuomenei svarbias funkcijas vykdančių darbuotojų sąrašą – tai suteikė galimybę vakcinuotis nuo COVID-19 aukštesniojo prioriteto tvarka. Atlikus išankstinę universiteto darbuotojų apklausą, VDU centralizuotai pateikė Kauno miesto savivaldybės skiepijimo koordinatoriui vakcinuotis pageidaujančių darbuotojų sąrašą ir jų duomenis. Kovo 29 dieną daugiau nei 1 000  Vytauto Didžiojo universiteto darbuotojų gavo ilgai lauktą pirmąją vakciną.

„Vyriausybei pritarus, kad prioritetine tvarka galės vakcinuotis visi aukštojo mokslo įstaigų darbuotojai, Kauno miesto vadovus norisi pagirti už didelį operatyvumą ir dėmesingumą.  Sakyčiau, simboliška, kad esame skiepijami Oksfordo universiteto ir farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ sukurta vakcina: tai rodo universitetų bendrystę ir pasitikėjimą mokslu. Vytauto Didžiojo universitetas palaiko ir įvertina vieno garsiausių universitetų indėlį bei šios vakcinos reikšmę. Neabejoju, kad vakcinacija, žmonių sąmoningumas ir susitelkimas pagreitins grįžimą į visų pasiilgtą realybę ir vėl leis puoselėti gyvą bendravimą“, – teigė VDU rektorius prof. Juozas Augutis.   

Kalbėdamas apie „AstraZeneca“ vakciną ir visuomenėje kilusias nepasitikėjimo bangas, istorikas, VDU profesorius Egidijus Aleksandravičius atkreipė dėmesį į pavyzdį rodančią VDU poziciją. „Svarbu, kad kylant chaosui dėl gandų, išsilavinę žmonės, universitetas neitų kartu su psichoze ir panika. Oksfordo universiteto sukurta vakcina tinka universiteto veidui – džiaugiuosi Vytauto Didžiojo universiteto sprendimu ir pozicija. Į panikas reikia reaguoti ramiai ir patiems jų neskleisti“, – ragino prof. E. Aleksandravičius. 

Iniciatyva neliko nepastebėta

„Dar praėjusią savaitę Kaune paskiepyta dauguma abiturientų ir vyresnių klasių mokytojų, sutikusių priimti „AstraZeneca“ vakciną. Dabar – eilė akademinei bendruomenei. Nuolat iš anksto ruošiamės priekyje esantiems prioritetams. Šįkart, atliekant „namų darbus“, iniciatyvą parodė ir patys universiteto atstovai, operatyviai pateikę norinčiųjų skiepytis sąrašus. Visa tai leidžia be sustojimų rezultatyviai tęsti vakcinavimo procesą. Iškilios mokslo asmenybės pademonstravo tvirtą apsisprendimą skiepytis. Tikiu, kad toks žingsnis prisidės stiprinant žinią visuomenėje, jog šiai dienai vakcina yra efektyviausias būdas užtikrinti kauniečių ir visos šalies žmonių saugumą,“ – teigė Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

VDU Menų fakulteto dekanė prof. Jurgita Staniškytė įvertino įdėtas pastangas ir darbų organizavimą. „Kiek turiu žinių, kitų miestų universitetų kolegos dar negavo kvietimų vakcinuotis nuo COVID-19. Džiugu, kad Vytauto Didžiojo universitetas skyrė tam išskirtinį dėmesį, iš anksto ruošėsi, o Kauno miesto savivaldybė labai operatyviai sureagavo. Apskritai norisi pagirti puikų darbų organizavimą: daugiausia Lietuvoje paskiepijama būtent Kauno mieste. Manau, kad sprendimas gyventojus skiepyti centralizuotai, tam panaudoti Ledo arenos patalpas, skaitmenizuoti procesus ir įtraukti gausybę savanorių – pasiteisina“, – teigė prof. J. Staniškytė.

Panašūs įrašai