AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ (KLASCO) planuoja įsirengti pirmąją specializuotą automobilių plovyklą Klaipėdos jūrų uoste. Bendrovė taip sieks užtikrinti, kad uosto birių krovinių teritorijoje ir iš jos į Klaipėdos gatves išvažiuotų tik švarios transporto priemonės.

Automobilių plovykla, į kurią planuojama investuoti apie 300 tūkst. eurų, bus pirmoji tokia specializuota plovykla tarp Klaipėdos uosto krovos kompanijų. Aplinkai draugiškoje uždaro tipo plovykloje bus įrengti sauso ir šlapio valymo įrenginiai, kuriuose panaudotas vanduo bus saugiai grąžinamas į miesto nuotekų tinklus.

„KLASCO teritorijoje dirbančiai technikai prižiūrėti skirtą plovyklą nusprendėme pastatyti remdamiesi gerąja kitų Vakarų Europos uostų praktika. Juose tokios plovyklos, kurių dėka uosto teritorijoje ir iš jos išvyksta švarios transporto priemonės, yra įprastos. Šią patirtį pritaikėme ir Lietuvoje“, – teigia KLASCO generalinis direktorius Vytautas Štumbergas.

Šiuo metu projektas yra derinimo su valstybinėmis institucijomis stadijoje. Planuojama, kad plovykla KLASCO terminale bus atidaryta šių metų spalio mėnesį.

Pasak bendrovės generalinio direktoriaus, automobilių plovykla prisidės prie kitų KLASCO diegiamų aplinkosauginių priemonių, numatytų ilgalaikiame plane. Pastaraisiais metais į aplinkosaugos priemones ir krovą spartinančią techniką bendrovė jau investavo daugiau kaip milijoną eurų ir toliau tęs investicijas į įvairias organizacines bei technines priemones.

Panašūs įrašai