Keleivių vežimo traukiniais bendrovė „LTG Link” nuo balandžio jungiasi prie pasaulinės „The Hidden Disabilities Sunflower” iniciatyvos. Jos esmė – palengvinti keliones asmenims, turintiems individualių poreikių, pavyzdžiui, autizmo spektro, regos ar klausos sutrikimų, kurie ne visada yra aiškiai matomi. Apie tai, kad žmogui gali prireikti pagalbos ar daugiau laiko, praneša visuotinai atpažįstamas saulėgrąžos ženklas.

„Mums rūpi, kad kelionės traukiniais būtų prieinamos ir patogios visiems. Kai kurie žingsniai to link yra ilgalaikiai, kaip, pavyzdžiui, traukinių parko atnaujinimas. Planuojame, kad nauji traukiniai į keliones leisis 2024 m. Bet iki tol neturime tiesiog laukti – imamės kitų, greičiau įgyvendinamų iniciatyvų, kurios jau dabar pagerintų mūsų klientų patirtis. Viena iš jų – „Saulėgrąžos” projektas, leisiantis patogiau keliauti individualių poreikių turintiems žmonėms”, – pasakoja „LTG Link” vadovas Linas Baužys.

Pasak L. Baužio, kolegos praėjo specialius mokymus, skirtus prisijungusiems prie „The Hidden Disabilities Sunflower” iniciatyvos. Mokymų tikslas – supažindinti aptarnaujantį personalą su projekto idėja, edukuoti, kokie būna nematomi individualieji poreikiai ir kaip padėti jų turintiems keleiviams.

Keliaujantieji traukiniais saulėgrąžos ženklu puoštas kaklajuostes gali nemokamai gauti visose keleivinėse geležinkelio stotyse – tereikia kreiptis į darbuotojus bilietų pardavimo kasose.

„The Hidden Disabilities Sunflower” projektas 2016 m. startavo Jungtinėje Karalystėje, Gatviko oro uoste. Dabar saulėgrąžos ženklas vis labiau atpažįstamas visame pasaulyje, ypač kalbant apie bendroves, teikiančias viešąsias paslaugas – nuo laisvalaikio erdvių iki geležinkelio stočių.

„LTG Link” – „Lietuvos geležinkelių” grupės dalis, nuo 2019 m. rugsėjo veikianti kaip atskira bendrovė, atsakinga už keliones traukiniais Lietuvoje ir užsienyje. Bendrovės tikslas – tapti pirmuoju pasirinkimu keliaujantiems ir kurti naują keliavimo patirtį, skatinant rinktis patogią, saugią ir gamtai draugišką transporto priemonę – traukinį. Pastaruosius kelerius metus „LTG Link” keleivių skaičius sparčiai augo, o 2019-aisiais keliones traukiniais rinkosi rekordinis skaičius žmonių – 5,5 mln.

Panašūs įrašai