Tarptautinė kompanija „Philip Morris International Inc.“ (PMI) praneša apie pokyčius vadovybėje –  Vyriausiasis operacijų vadovas (COO) Jacekas Olczakas tapo įmonės generaliniu direktoriumi (CEO). Bendrovės vadovo poste J. Olczakas keičia 8 metus šias pareigas ėjusį André Calantzopoulos, kuris nuo šiol bus PMI valdybos pirmininkas.

Tapęs kompanijos vadovu p. Olczakas įsipareigojo dar labiau spartinti PMI transformaciją. Prieš 5 metus PMI pranešė apie savo siekį sukurtį pasaulį be cigarečių dūmų, kuriame moksliškai pagrįsti mažiau kenksmingi bedūmiai gaminiai turėtų visiškai pakeisti kenksmingą tabako produktą – cigaretes.

„Philip Morris International“ yra pramonės lyderė mokslo naujovių srityje. Todėl esu pagerbtas ir įkvėptas, kad man patikėta vesti bendrovę į bedūmę ateitį. Siekiame, kad jau 2025 m. daugiau nei pusę grynųjų kompanijos pajamų atneš mažiau kenksmingi bedūmiai produktai. Taigi, ilgalaikės vizijos sieksime vystydami savo produktų portfelį. Šiuos žingsnius jau žengiame pasitelkdami mokslo tyrimus ir ekspertines žinias. Na, o mūsų komandos įgūdžiai bei kūrybiškumas leis mums ne tik atnaujinti produktus, bet ir tyrinėti naujas verslo galimybes“, – sakė naujasis kompanijos vadovas J. Olczakas.

56 metų J. Olczakas yra įgijęs ekonomikos magistro laipsnį Lodzės universitete, Lenkijoje. Savo karjerą kompanijoje PMI jis pradėjo dar 1993 metais. Jam teko eiti su finansais bei valdymu susijusias pareigas įvairiose Europos šalyse, įskaitant PMI vykdomojo direktoriaus pareigas Lenkijos ir Vokietijos rinkose. Vėliau J. Olczakas tapo Europos Sąjungos regiono prezidentu, o 2012 metais – PMI finansų direktoriumi (CFO). 2018 m. J. Olczakas buvo paskirtas į vyriausiojo operacijų vadovo (COO) pareigas.

J. Olczakas yra vienas iš kompanijos lyderių ir PMI organizacijos virsmo įgyvendintojų. Jam vadovaujant iš verslas-verslui kompanijos ji sėkmingai tapo verslas-vartotojui orientuota kompanija. Verslo sprendimai lėmė, kad nuo 2014 m. bedūmius produktus kompanjia pristatė Japonijoje, o vėliau – dar 65 pasaulio šalyse. PMI bedūmių produktų pardavimai pirmą šių metų ketvirtį sudarė 28 proc. kompanijos grynųjų pajamų.

Šių metų PMI duomenimis, visame pasaulyje jau 14  milijono rūkančių suaugusių atsisakė cigarečių ir vietoj jų pasirinko bedūmius gaminius. Šiuo metu kompanijos bedūmiai gaminiai parduodami 66 rinkose visame pasaulyje. PMI bedūmiais gaminiais Lietuvoje prekiauja nuo 2017 metų, Latvijoje – nuo 2018 metų, Estijoje – nuo 2020 metų gruodžio.

„Philip Morris International“:

„Philip Morris International“ (PMI) yra pirmoji tabako pramonės įmonė, siekianti sukurti ateitį be cigarečių dūmų. Siekdama rūkymo žalos mažinimo, kompanija PMI daugiau kaip 15 metų kuria mažiau kenksmingus, bedūme technologija paremtus gaminius ir aktyviai įgyvendina viziją, kad alternatyvūs produktai kuo greičiau pakeistų cigaretes. Jų atsiradimui buvo pasitelkta daugiau kaip 400 įvairių sričių mokslininkų. Kompanijos bedūmių produktų portfelį sudaro kaitinamojo tabako gaminiai ir garinamieji nikotino produktai. JAV, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių sveikatos priežiūros organizacijos yra viešai paskelbusios, kad bedūmiai produktai svariai prisideda prie tabako žalos mažinimo. Kai kuriose pasaulio valstybėse medikai suaugusiems asmenims, kurie neatsisako rūkymo, pataria verčiau rinktis mažiau kenksmingas minėtas alternatyvas.

2020 m. liepą JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) pripažino PMI gaminamą kaitinamojo tabako sistemą IQOS modifikuotos rizikos tabako produktu (angl. modified risk tobacco product (MRTP)). Kadangi šis produktas išskiria mažiau kenksmingų medžiagų, priėmusi šį sprendimą FDA agentūra nurodė, jog galima teigti, kad produktas prisideda prie visuomenės sveikatos tikslų.

Daugiau informacijos rasite apsilankę www.pmi.com ir www.pmiscience.com.

Panašūs įrašai